#MuzealnieWirtualnie, czyli oferta online MOT

Muzealnie Wirtualnie akcja Muzeum Okręgowego w Toruniu

#MuzealnieWirtualnie, czyli oferta online MOT

19 marca Muzeum Okręgowe w Toruniu rozpoczęło cykl #MuzealnieWirtualnie.

Codziennie – aż do odwołania – na stronie internetowej muzeum oraz w mediach społecznościowych publikowane będą materiały w formie tekstów, filmów oraz zdjęć prezentujące zbiory, przybliżające historię Torunia czy zdradzające kulinarne ciekawostki.

Na Facebooku ukazywać się będą tematyczne notki pod hasłami:

#PoniedziałekZObrazem
#EgzotycznyWtorek
#KosmicznaŚroda
#PysznyCzwartek
#DawnyToruńNaPiątek
#MilitarnaSobota
#NiedzielaZKsiążką

Na Instagramie będą publikowane piękne zdjęcia z oddziałów toruńskiego muzeum. W serwisie będzie też można obejrzeć ciekawe materiały z muzealnej teki archiwów.

Na Twitterze MOT będzie linkować bieżące propozycje materiałów godnych uwagi.

Inną rolę będzie pełnić znajdująca się pod adresem www.muzeum.torun.pl strona internetowa. W zakładce „Edukacja” będą publikowane konkursy, quizy i inne zadania dla różnych grup odbiorców, wiele z nich z nagrodami.

W zakładce „Projekty” dwa razy w tygodniu ukażą się teksty publicystyczne – podane w przystępny sposób, okraszone zdjęciami artykuły, które zainteresują wszystkich miłośników kultury i sztuki. Nowe materiały będą pojawiać się we wtorki i czwartki.

Muzeum zachęca także do odwiedzin profilu swojego wydawnictwa, gdzie już niebawem pojawią się wyjątkowe promocje na wybrane tytuły. Obniżki przekroczą nawet 50% ceny!

Odwiedź MOT na:

Facebook
Instagram
Twitter

Zdjęcie gł.: Toruń, Ratusz Staromiejski, ob. Muzeum Okręgowe, 2 poł. XIII, 1391-1399, 1861. Sala Mieszczańska na 1 piętrze. Fot. Dawid Galus. Źródło Wikimedia Commons. Projekt grafiki Anna Siemińska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,090