Monodram: „Mamusiu, co to za ptaszek?”

Iga Jambor-Skupniewicz w monodramie "Mamusiu, co to za ptaszek"

Monodram: „Mamusiu, co to za ptaszek?”

Bohaterka monodramu – matka dwójki dzieci, w bajkowy, bardzo literacki sposób wprowadza nas w świat skomplikowanych relacji matki z dziećmi i matki z samą sobą, jako kobietą, która nagle musi odnaleźć się w dwóch różnych konfiguracjach i „wymiarach” życiowych. Otrzymując list z zagranicy, z propozycją wyjazdu na dłuższy czas, nęcona możliwością zrobienia kariery, staje przed dylematem…

Iga Jambor-Skupniewicz

„Mamusiu, co to za ptaszek?” to historia Marty, kobiety, która świadomie podeszła do macierzyństwa, a pragnienie realizacji siebie w życiu zawodowym odłożyła na plan dalszy. Pewnego dnia marzenia jednak do niej wracają. W tym dniu, kiedy każda decyzja jest zła i każda dobra, Marta podejmuje się trudu podjęcia tej właściwej – tak w skrócie wygląda fabuła monodramu. Która decyzja w obliczu tego, że może ona diametralnie odmienić życie jej i jej bliskich, jest słuszna? Spektakl prowokuje do tego, żeby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym problemem.

Iga Jambor-Skupniewicz w monodramie "Mamusiu, co to za ptaszek"

Iga Jambor-Skupniewicz

Spektakl w wykonaniu Igi Jambor-Skupniewicz znakomicie porusza dusze wszystkich kobiet, które będąc matkami ciągle stają przed pytaniami codzienności o drogę w ich życiu podzieloną między pracę i pasje, które realizują, a dzieci, które kochają i wychowują. Iga Jambor-Skupniewicz zachwyca subtelnością przekazu, wrażliwością, lekkim tonem i dowcipem. Teatr przedmiotu, cieni, nastrojowa muzyka, prowadzą widza od śmiechu po zadumę.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorką.

Iga Jambor-Skupniewicz – aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Założycielka Teatru Agrafka i Teatru Alelale. Przez wiele lat współpracowała z bydgoskim Teatrem Lalek Buratino i Teatrem „Afisz” z Torunia; realizuje własne projekty artystyczne.

Wykonawca: Iga Jambor-Skupniewicz
Scenariusz: Karolina Kasprzak
Reżyseria: Krystian Wieczyński
Muzyka: Przemysław Śledź

Bilety w cenie 15 zł/osobę do nabycia w siedzibie KPCK oraz na www.biletyna.pl.

Spektakl dla widzów od 16 lat.

https://kpck.pl/wydarzenie/monodram-mamusiu-ptaszek/

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,204