Moje finanse – program edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Moje finanse – program edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - logoProgram edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Moje finanse wykorzystuje nowatorskie metody pracy z uczniami, które mają na celu rozbudzić w nich aktywność poznawczą, wyposażyć w praktyczną wiedzę i kluczowe umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji finansowej, ekonomicznej i społecznej.

Program Moje finanse skierowany jest do młodzieży w wieku 15–19 lat. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego kapitału ekonomiczno-społecznego, a także budowanie swojej przyszłości zawodowej.

Program składa się z ośmiu modułów tematycznych: Świat finansów, Polubić banki, Inwestycja w siebie, Moje inwestycje, Bezpieczne finanse, Mój budżet, Moje kompetencje oraz Rynek pracy. Treści programu są zgodne z podstawą programową kilku przedmiotów: podstaw przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego, wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów zawodowych i ekonomicznych, a także godzin wychowawczych dla szkół ponadpodstawowych.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza szkoły do udziału w programie.

Program „Moje finanse” realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości od 2005 roku, dotychczas wzięło w nim udział ponad 1,5 mln uczniów. Co roku bierze ok. 100 000 uczniów, ok. 1500 nauczycieli oraz ponad 1 000 szkół. Od kilku już lat Honorowy Patronat nad programem „Moje finanse” obejmuje Ministerstwo Finansów.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. Pixabay

5 listopada 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635242