Mobilne centrum nauki na święto Torunia

Mobilne centrum nauki na święto Torunia

22 czerwca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do wspólnej zabawy nauką podczas obchodów święta Torunia. Na Bulwarze Filadelfijskim, w pobliżu przystani, stanie mobilne centrum nauki.

Centrum nauki przygotowało stanowiska poświęcone pszczołom, inteligentnym materiałom, planszówkom, a także grę terenową, dzięki której będzie można sprawdzić swoją wiedzę o Toruniu. – Z mapą w ręku uczestnicy odnajdą zakamuflowane zagadki w obrębie starówki, które przybliżą dzieje naszego miasta – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Dodatkowo, na tym stanowisku będzie można “połamać” sobie głowę. Oczywiście niedosłownie – mówi.

Odwiedzający mobilne centrum nauki dowiedzą się także sporo o… pszczołach. Będzie można obejrzeć je pod mikroskopem stereoskopowym i zapoznać się z ich budową. Pracownicy Młyna Wiedzy wyjaśnią również jak pszczoły czują zapach i smak oraz co to jest odruch warunkowy.

Na stanowisku “inteligentne materiały” uczestnicy będą mogli wykonać zaskakujące eksperymenty, w przypadku których zdawać by się mogło, że są czarodziejskimi sztuczkami. – Wspólnie przeprowadzone eksperymenty przekonają nas jednak, że to nie magia, lecz nauka potrafi wyjaśnić te zdumiewające doświadczenia – podkreśla Marcin Centkowski.

Mobilne centrum nauki będzie dostępne w najbliższy piątek w godz. 11.00-14.00.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie