Mobilne centrum nauki na święto Torunia

21 Cze Mobilne centrum nauki na święto Torunia

22 czerwca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do wspólnej zabawy nauką podczas obchodów święta Torunia. Na Bulwarze Filadelfijskim, w pobliżu przystani, stanie mobilne centrum nauki.

Centrum nauki przygotowało stanowiska poświęcone pszczołom, inteligentnym materiałom, planszówkom, a także grę terenową, dzięki której będzie można sprawdzić swoją wiedzę o Toruniu. – Z mapą w ręku uczestnicy odnajdą zakamuflowane zagadki w obrębie starówki, które przybliżą dzieje naszego miasta – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Dodatkowo, na tym stanowisku będzie można „połamać” sobie głowę. Oczywiście niedosłownie – mówi.

Odwiedzający mobilne centrum nauki dowiedzą się także sporo o… pszczołach. Będzie można obejrzeć je pod mikroskopem stereoskopowym i zapoznać się z ich budową. Pracownicy Młyna Wiedzy wyjaśnią również jak pszczoły czują zapach i smak oraz co to jest odruch warunkowy.

Na stanowisku „inteligentne materiały” uczestnicy będą mogli wykonać zaskakujące eksperymenty, w przypadku których zdawać by się mogło, że są czarodziejskimi sztuczkami. – Wspólnie przeprowadzone eksperymenty przekonają nas jednak, że to nie magia, lecz nauka potrafi wyjaśnić te zdumiewające doświadczenia – podkreśla Marcin Centkowski.

Mobilne centrum nauki będzie dostępne w najbliższy piątek w godz. 11.00-14.00.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,609,676