Młyn Wiedzy zaprasza seniorów na edukacyjnego fajfa

Edukacyjny fajf dla seniorów

09 Wrz Młyn Wiedzy zaprasza seniorów na edukacyjnego fajfa

Upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia, medycynie oraz aktywizacja edukacyjna, kulturalna i społeczna seniorów – to główne cele projektu „Fajfy dla seniorów”, skierowanego do seniorów, realizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

10 października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w pierwszym edukacyjnym fajfie. W centrum nauki przygotowano wykład poświęcony snom, występ kabaretu oraz kącik kawowo-herbaciany ze specjalistami oraz warsztaty. Wydarzenie adresowane do seniorów odbędzie się w godz. 17.00-19.00. Podczas dwugodzinnego spotkania w Młynie Wiedzy będzie można wysłuchać m.in. wykładu „Noce Seniora”, który wygłosi Leszek Guga, psycholog organizacji. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. – Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, co dzieje się z nami, kiedy śpimy i co sprawia, że sen jest dobrej jakości. – Przygotowaliśmy także warsztaty własnoręcznego wyrobu relaksacyjnych mydełek, z wykorzystaniem olejków zapachowych i różnych dodatków oraz spotkanie z dietetyczką – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

O dobry humor podczas fajfa zadba kabaret „Grupa Demakijaż”, czyli Karolina, Magda i Małgorzata, przyjaciółki, które z poczucia humoru uczyniły swoją pasję. Na swoim koncie mają dwa spektakle kabaretowe: „Demakijaż, czyli bójcie się nas Panowie” oraz „Demakijaż, czyli nie dajmy się wydoić”. Są laureatkami przeglądu kabaretowego Paka. W tym roku zdobyły nagrodę publiczności Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka. – Z przymrużeniem oka opowiadają na scenie o problemach współczesnych kobiet, o odwiecznej wojnie płci, męskich oraz damskich wadach i zaletach – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Bilety w cenie 15 złotych można nabyć w kasach Młyna Wiedzy oraz w elektronicznym systemie sprzedaży. Liczba miejsc na wydarzeniu jest ograniczona.

Wydarzenia organizowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy współpracy z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych S.A. mają na celu upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia, medycynie oraz aktywizację edukacyjną, kulturalną i społeczną seniorów.

Plan „Fajfów dla seniorów” w 2020 roku:

23 stycznia, godz. 17.00-19.00: „Ruszaj się zdrowo!” – o ruchu bez urazów

16 kwietnia, godz. 17.00-19.00: „Przez żołądek do serca” – o roli diety dla zdrowia i o przyjemności gotowania

16 lipca, godz. 17.00-19.00: „Kocham cię życie!” – o oswajaniu się z jesienią życia

Przypominamy, że od 10 września Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy realizuje ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2019/2020. Informacje o propozycjach jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim są dostępne na stronie internetowej instytucji.Liczba odwiedzin:

2,668,104