Młyn Wiedzy zaprasza na majówkę online

Młyn Wiedzy zaprasza na majówkę online

Toruńskie centrum nauki z okazji majówki przygotowało pięć filmów edukacyjnych, które mogą być inspiracją do wspólnej rodzinnej zabawy.

Mieliśmy nadzieję, że podczas majówki będziemy mogli spotkać się ze zwiedzającymi. Niestety. Przedłużone zamknięcie instytucji kultury sprawiało, że wzorem ubiegłego roku musieliśmy przygotować się do niej w formie online – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Animatorzy centrum nauki w przygotowanych materiałach pokażą, w jaki sposób przy pomocy prostych narzędzi skonstruować tor dla kulek lub rakietę; wyjaśnią, co wspólnego ma klon ze śmigłowcem i jakie zwyczaje mają dziko żyjące gołębie. Zobaczymy również filmy poświęcone snapologii oraz temu, jak materiał na namioty (jeans) i ubrania robocze zrobił zawrotną karierę i dlaczego już nie pozbędziemy się go z szafy.

Filmy zostaną udostępnione na kanale Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w serwisie You Tube. Szczegółowe informacje o przygotowanych materiałach można znaleźć na stronie internetowej CNMW.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi rozwiązaniami instytucje kultury mogą wznowić działalność z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego od 4 maja. Informacje dotyczące wizyty w Młynie Wiedzy są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.

28 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,304