Młyn Wiedzy zaprasza do krainy czarów i… prosektorium

Młyn Wiedzy zaprasza do krainy czarów i… prosektorium

28 października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na dwa wydarzenia w ramach naukowego halloween. Dla dzieci z opiekunami przygotowano wydarzenie “Alicja w krainie Młyna”, a dla młodzieży i dorosłych “Naukowe zaCIĘCIE”.

W trakcie imprezy “Alicja w krainie Młyna” wnętrza budynku toruńskiego centrum nauki, za sprawą specjalnych dekoracji, zamienią się w, znaną z powieści Lewisa Carolla, krainę czarów. – Uczestnicy wydarzenia będą mogli wykonać eksperymenty z alginianem oraz zaobserwują tajemnicze zjawiska świetlne, przekonując się, że przy odpowiednich warunkach znajome przedmioty mogą pokazać swoje straszne oblicze. Będą mieli również okazję zobaczyć świecące grzyby i obserwować je pod lupą, a także zapoznać się z kapilarnością w roślinach – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Uczestnicy zagrają także w duże szachy, które tym razem nie będą wymagały tylko intelektu, ale także i siły – kto pierwszy zbije pionek rywala, otrzyma nagrodę. Dodatkowo, poznają mało znaną dyscyplinę sportową w Polsce – krokieta, która została opisana w powieści Carolla, a specjalnie zaaranżowana sala z krzywymi zwierciadłami, pozwoli w praktyce zapoznać się z zagadnieniami optyki. W trakcie wydarzenia zaplanowano także pokazy iluzjonisty.

“Naukowe zaCIĘCIE”, czyli badania w prosektorium

Na parkingu przed Młynem Wiedzy odbędzie się wydarzenia adresowane do młodzieży i dorosłych. Będzie można wziąć udział w sekcji szarańczy wędrownej, wyizolować jej poszczególne układy, a także zobaczyć je w powiększeniu. Uczestnicy sprawdzą również, czy dana szarańcza jest dotknięta zarazą. Wylosowani uczestnicy wykonają zadanie polegające na wyjaśnieniu przyczyny śmierci owadów. – Na jednym ze stanowisk będzie można obejrzeć i dotknąć organy wewnętrzne zwierząt kręgowych, wykonać sztuczną krew oraz zobaczyć egzotyczne zwierzęta. Na koniec każdej tury zajęć odbędą się konkursy z nagrodami – mówi Marcin Centkowski.

“Alicja w krainie Młyna” odbędzie się 28 października w godz. 18:00-21:00 w głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, a w dniu wydarzenia 40 zł. Liczba biletów w przedsprzedaży jest ograniczona.

“Naukowe zaCIĘCIE” odbędzie się tego samego dnia na parkingu przed budynkiem CNMW w godz. 18:00-19:15 i 19:45-21:00. Bilety w przedsprzedaży są dostępne w cenie 20 zł. W dniu wydarzenia 30 zł. Liczba biletów w przedsprzedaży jest ograniczona.

Bilety na oba wydarzenia można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w systemie sprzedaży online.

14 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,051,878