Młyn Wiedzy zamieni się “Straszny Młyn”

Młyn Wiedzy zamieni się “Straszny Młyn”

30 października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji mają opanować tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.

Młyn Wiedzy zaprasza na kolejną odsłonę naukowego halloween. – Przygotowaliśmy szereg mniej lub bardziej strasznych atrakcji. Na uczestników czekają zagadki, ukryte elementy układanki, która pomoże uratować kilku nieszczęśników. Uczestnicy wcielą się w rolę naukowców, którzy będą badali tajemnicze mazie, martwe owady i wyjaśnią naturę przerażających dźwięków – mówi Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki.

Nieustraszonych gości Młyn Wiedzy zaprasza m.in. na owadzie cmentarzysko zamieszkałe przez zmurszałe owady. – Grozy dodadzą wygłodniałe, mięsożerne rośliny, a przebywanie wśród nich jest dla owadów gwoździem do trumny. Lupy umożliwią obserwacje tych zielonych drapieżców, a mikroskopy stereoskopowe pozwolą odkryć w sobie entomologa i przyjrzeć się owadom z bliska – wyjaśnia Piotr Ciechanowski, koordynator wydarzenia.

Na przygotowanych stanowiskach będzie można również wykonać zabawki optyczne (taumatropy), lalki-duchy oraz tajemniczą substancję, która zapewni dobrą zabawę.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Wydarzenie “Straszny Młyn” odbędzie się 30 października w godz. 18:00-21:00 w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Bilety na “Straszny Młyn” są dostępne w trzech pulach. W pierwszej bilet kosztuje 20 zł. Po wyczerpaniu tej puli będzie można kupić go za 30 zł, a w dniu wydarzenia za 40 zł. Zakup jest możliwy w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i w systemie sprzedaży online.

14 października 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,939,401