Młyn Wiedzy wznawia działalność 6 czerwca

Młyn Wiedzy wznawia działalność 6 czerwca

6 czerwca działalność wznowi Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszym etapie będzie dostępne zwiedzanie wystaw oraz pokaz naukowy. Centrum nauki planuje, że warsztaty z udziałem publiczności będą realizowane od końca czerwca.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w pierwszym etapie udostępni wystawy i będzie realizowało pokaz naukowy. – Ograniczymy korzystanie ze stanowisk, które sprawiają, że przez zwiedzającego jest wytwarzany aerozol lub jest wymuszony dotyk w okolicach nosa i ust. Nie będzie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usuniemy też z wystaw elementy ubrań i wyłączymy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Zwracamy się do naszych gości z prośbą, aby zastosowali się do wszystkich przygotowanych przez nas procedur. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w trakcie eksplorowania przestrzeni centrum nauki – dodaje. Informacje o zasadach obowiązujących w instytucji będą dostępne w budynkach CNMW i CIE oraz na stronie internetowej.
Wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-17.00. Ekspozycja “Ścieżki dorastania”, którą można zwiedzać w Centrum Innowacyjnej Edukacji, będzie dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-19.00.
Bilety na zwiedzanie będzie można zakupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wprowadziło również bilet łączony na zwiedzanie. Kupując bilet na zwiedzanie CNMW, będzie można nabyć bilet na daną turę zwiedzania wystawy “Ścieżki dorastania” za 10 złotych od osoby. W przypadku nabycia biletu na daną turę zwiedzania ekspozycji “Ścieżki dorastania” bilet na wystawy w Młynie Wiedzy również będzie dostępny za 10 zł od osoby. Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w kasach CNMW i CIE.

Pokaz naukowych doświadczeń

Czy można zapalić świetlówkę bez podłączania jej do prądu? Czy wodór jest bezpiecznym paliwem? Jaka jest różnica miedzy eksplozją a implozją? Jak zagotować wodę bez źródła ciepła? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można znaleźć w pokazie przygotowanym specjalnie na ponowne otwarcie. Pokaz będzie można zobaczyć wyłącznie 6 i 7 czerwca. – Pokażemy niecodzienne podejście do spraw nauki, bo przecież w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (prawie) wszystko jest możliwe. Widzowie poczują się jak prawdziwi naukowcy, odkrywając fascynujący świat wokół nas. Atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie – przekonuje Marcin Centkowski.
Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, 13.00 i 15.00. Bilet w cenie 9 złotych będzie można zakupić za pośrednictwem systemu sprzedaży online oraz w kasach.
Obecnie można korzystać z oferty Młyna Wiedzy wyłącznie online. Na dedykowanej stronie internetowej są dostępne filmy z doświadczeniami, wirtualnym zwiedzaniem wystaw, a także karty pracy (także w wersji dźwiękowej).
Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie