Młyn Wiedzy w finale konkursu „Popularyzator Nauki 2017”

Młyn Wiedzy w finale konkursu „Popularyzator Nauki 2017”

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jednym z pięciu finalistów w kategorii „instytucja” konkursu „Popularyzator Nauki 2017”.

Jestem zaskoczona i cieszę się, że jesteśmy finalistami tego prestiżowego konkursu. Nasza działalność i wybranie Centrum do finału “Popularyzatora” pokazuje, że umiejętnie, w nowoczesny sposób popularyzujemy naukę. Cieszę się, że Kapituła konkursu doceniła naszą działalność – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Młyna Wiedzy. – To nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja – dodaje.

Szansę na tytuł w kategorii “instytucja” oprócz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy mają: IFMSA, Almukantarat, IRZiBŻ PAN oraz Stacja Hydrobiologiczna IBD PAN w Mikołajkach

Do tegorocznej 13. edycji konkursu Popularyzator Nauki zgłosiło się 62 kandydatów. W pierwszym etapie Kapituła konkursu wyłoniła 23 finalistów, wskazując najlepszych w każdej z konkursowych kategorii: Naukowiec, Instytucja, Media (do finału trafiło po pięć zgłoszeń), Animator oraz Zespół (do finału trafiły po cztery zgłoszenia). Zwycięzców konkursu poznamy w połowie stycznia 2018 roku podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Opracowanie na podstawie PAP. Szczegółowe informacje o finalistach konkursu w pozostałych kategoriach są dostępne na stronie „Nauka w Polsce”.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie