Młyn Wiedzy o poszukiwaniu życia w kosmosie

Młyn Wiedzy o poszukiwaniu życia w kosmosie

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz piąty weźmie udział w „Bella Skyway Festival”. W tym roku, w ramach imprezy towarzyszącej 11. edycji festiwalu światła, na budynku centrum nauki będzie można obejrzeć film o poszukiwaniu życia w kosmosie, a po nim uczestniczyć w spektakularnym laserowym show.
Na frontowej elewacji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 22 sierpnia zostanie zaprezentowany film „Czy jesteśmy tu sami?”, poświęcony poszukiwaniu życia na innych planetach. – „Czy jesteśmy TU sami?” to widowiskowa podróż po najodleglejszych zakątkach naszej galaktyki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie “czy jesteśmy sami w kosmosie?” – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Dzięki przygotowanemu przez nas pokazowi, uczestnicy festiwalu będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć, na największym ekranie w Toruniu, filmową opowieść o naszym Układzie Słonecznym. Podróż rozpocznie się sprzed budynku centrum nauki, a po powrocie na Ziemię będzie można zobaczyć spektakularny pokaz laserowy połączony z pirotechnicznym show – dodaje Marcin Centkowski, rzecznik instytucji.
Powierzchnia “ekranu”, na którym będzie wyświetlony film to 782 m kw. Szerokość ponad 37 metrów, wysokość 21, a przekątna wyniesie blisko 43 metry.
W kanale Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w serwisie YouTube można zobaczyć spot promujący pokazy towarzyszące 11. edycji „Bella Skyway Festival”.
Pokazy odbędą się wyłącznie 22 sierpnia 2019 r. (czwartek) o godz. 21.30, 22.00 i 22.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w 2012 roku po raz pierwszy wzięło udział w toruńskim festiwalu światła. W Fosie Zamkowej zaprezentowano gigantycznych rozmiarów model fulerenu. W 2016 roku Młyn Wiedzy przygotował (wykorzystując technologię laserową) „Światłoczułą historię Torunia”, wyświetloną na elewacji budynku centrum nauki. W 2017 i 2018 roku uczestnicy festiwalu mogli obejrzeć wyjątkowe spektakle teatralne, wykorzystujące światło UV i koncepcję teatru cieni.
Ze względów organizacyjnych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zwraca się z prośbą do uczestników, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu, aby skorzystali z komunikacji miejskiej, jednośladów lub dotarli na miejsce piechotą. Liczba miejsc parkingowych będzie bowiem ograniczona.
Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646401