Młyn Wiedzy na Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik

Młyn Wiedzy w Toruniu

Młyn Wiedzy na Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik

 

17 września podczas festiwalu „Przemiany” Elżbieta Ragan-Drozd z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przeprowadzi warsztat „Łowcy gwiazd”. Wydarzenie odbywa się w Centrum Nauki Kopernik. 

W trakcie zajęć zostaną pokazane możliwości, jakie dają obywatelskie projekty naukowe należące do organizacji Citizen Science Alliance. – Skupimy się głównie na wybranych projektach astronomicznych i wskażemy, jaki jest ich cel.  Zademonstrujemy uczestnikom, w jaki sposób mogą oni wesprzeć pracę naukowców i jak przekłada się to na istotny współudział w ważnych dla nauki odkryciach astronomicznych – wyjaśnia Elżbieta Ragan-Drozd.

Podczas warsztatu nie bez przyczyny Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy koncentruje się na projektach astronomicznych. Województwo Kujawsko-Pomorskie to miejsce, w którym urodził się i żył Mikołaj Kopernik. To na jego obszarze są rozwijane zarówno naukowe projekty astronomiczne w obserwatorium astronomicznym UMK, jak i uczniowskie projekty badawcze w sieci Astrobaz. Promując projekty typu citizen science z dziedziny astronomii, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nawiązuje do tej bogatej tradycji astronomicznej regionu.

Warsztat będzie prowadzony przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

http://mlynwiedzy.org.pl/wp-content/uploads/2017/09/FestiwalPrzemiany_CentrumNowoczesnosciMlynWiedzy_main.jpg

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie