Młyn Wiedzy na Dniach Torunia

19 Cze Młyn Wiedzy na Dniach Torunia

Młyn Wiedzy na Dniach Torunia21 czerwca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do popularnonaukowego świętowania „Dni Torunia”. Z animatorami centrum nauki będzie można spotkać się na Rynku Staromiejskim w okolicach pomniku Flisaka. – Przygotowaliśmy stanowisko „Świat przypraw pod lupą”, dzięki któremu uczestnicy wydarzenia dowiedzą się więcej o właściwościach soli kuchennej, czyli chlorku sodu. Poznają również odpowiedzi na pytania: skąd wzięła się w naszych domach? Jakie są jej rodzaje? Czy miejsce wydobycia ma na nią jakikolwiek wpływ? Jak działa na nasz organizm? – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Dla miłośników edukacyjnych gier planszowych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało stanowisko „Zaplanuj miasto”. Dzięki niej mieszkańcy Torunia i turyści wcielą się w rolę planistów nowoczesnego miasta. Na to wydarzenie Młyn Wiedzy zaprasza w godz. 10.00-13.00.

Z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w przestrzeni miejskiej Torunia będzie można spotkać się również 13 i 14 lipca. W ramach „Kulturalnego Lata” toruńska instytucja kultury zaprasza na Bulwar Filadelfijski. Na mieszkańców i turystów będą czekały stanowiska edukacyjne i eksperymentalne.

W ramach mobilnego centrum nauki do dyspozycji uczestników będą stanowiska: geoboard, tangram, anamorfozy czy znikające obrazki. Na stanowisku „kolorowy zawrót głowy” będzie można wcielić się w rolę naukowca i artysty. – Przygotowaliśmy szereg eksperymentów, które pomogą zrozumieć, jak powstają kolory i dlaczego w ogóle istnieją. Oprócz eksperymentów, pokażemy, jak można stworzyć własne barwy i przy ich pomocy stworzyć dzieło sztuki – wyjaśnia Marcin Centkowski. Podczas wydarzenia centrum nauki zaprezentuje najbardziej typowe gatunki owadów, które towarzyszą ludziom w trakcie letnich wieczorów. Będzie można im się przyjrzeć z bliska (przy pomocy mikroskopów), a nawet dotknąć. Podczas wakacji nie może zabraknąć gigantycznych baniek mydlanych, które również będzie można stworzyć podczas wydarzenia.

„Kulturalne Lato” z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się 13 i 14 lipca na Bulwarze Filadelfijskim (w okolicach barki na Wiśle) w godz. 11.00-14.00.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza również do skorzystania z wakacyjnej oferty warsztatów, ścieżki edukacyjnej i zwiedzania interaktywnych wystaw. Szczegóły propozycji są dostępne na stronie internetowej instytucji.Liczba odwiedzin:

2,617,802