Młyn Wiedzy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Młyn Wiedzy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Młyn Wiedzy w Toruniu

Młyn Wiedzy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 

Możliwość wylicytowania nazwy najdłuższego stale działającego wahadła Foucaulta w Polsce oraz strefa nauki, w tym zamiar ustanowienia rekordu w liczbie kręcących się jednocześnie bąków – tak wygląda udział Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Aukcja, dzięki której osoba prywatna lub firma, rozpocznie się 6 stycznia 2019 roku w serwisie Allegro. Zwycięzca licytacji otrzyma certyfikat i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy na parterze centrum nauki imienia i nazwiska lub nazwy firmy. Tabliczka będzie zawierała także informację, że nazwa wahadła została wylicytowana podczas 27. Finału WOŚP. Wręczenie certyfikatu i odsłonięcie tablicy nastąpi w terminie uzgodnionym ze zwycięzcą licytacji. Na parterze Centrum zostanie powieszona specjalna tablica, na której obok nazwy „Wahadło Foucaulta” pojawi się nazwisko zwycięzcy lub firmy, która przebiła pozostałe oferty. W ubiegłym roku nazwę wahadła wylicytowała za 2 tys. zł grudziądzka firma “PetroConsulting”. Licytowana jest wyłącznie nazwa wahadła. Tablica nie będzie stanowiła własności zwycięzcy aukcji.

Nie zbijamy bąków, puszczamy je w ruch i bijemy rekord

13 stycznia, w dniu 27. Finału WOŚP, z pracownikami Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można spotkać się na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00–13:00. Centrum nauki wspólnie z uczestnikami wydarzenia będzie chciało ustanowić rekord w liczbie jednocześnie kręcących się bączków. Wydarzenie zaplanowano o godz. 13:00 w okolicach Dworu Artusa. Wcześniej bączki będzie można wykonać na jednym ze stanowisk centrum nauki. Zabawa będzie polegała na wykonaniu i rozkręceniu bąka do jak największej prędkości za pomocą odpowiedniego uchwytu. Wówczas, bąk kręcąc się będzie próbował utrzymać swoją pozycję nawet wtedy, gdy mu trochę poprzeszkadzamy. Tego typu zabawa jest bardzo zajmująca w szczególności dla najmłodszych. Dla starszych uczestników Młyn Wiedzy przygotował ciekawostki ze świata fizyki, próbując opisać ewenement kręcącego się bąka. – Zachęcamy mieszkańców Torunia, aby przynieśli ze sobą bączki. Może będzie trzeba wyjąć je szafy, odkurzyć, ale wierzymy, że wspólnymi siłami ustanowimy rekord – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na ogniowym stanowisku wprowadzi odrobinę ciepła w zimowy dzień “letniej zadymy w środku zimy”. – Pokażemy uczestnikom sposoby rozniecania ognia. Te typowe, jak i te zupełnie niekonwencjonalne. Uczestnicy będą mogli zobaczyć ogniowe tornado, kolorowe płomienie oraz samodzielnie wykonać żarzący się obrazek – informuje Marcin Centkowski.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz szósty włącza się w akcję organizowaną przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643054