Młyn Wiedzy dla małych i dużych

sylwetki dwóch osób siedzących przy stole; w tle dwa balony, jeden z nich w kształcie serca

Młyn Wiedzy dla małych i dużych

logotyp: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Testy nowej wystawy stałej poświęconej iluzjom i ruchowi, zmysłowych wieczór dla dorosłych, naukowe urodziny Mikołaja Kopernika czy zajęcia w trakcie ferii zimowych. “Jest w czym wybierać”: przekonują w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

10 lutego w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się kolejna odsłona “Zmysłowego wieczoru dla dorosłych”. Tym razem bohaterem wydarzenia będzie zmysł zapachu. „Opowiemy o składnikach, które są wykorzystywane przez producentów perfum, by w intensywny sposób działać na zmysły i wzbudzać pożądanie. Przygotowaliśmy również mini wykłady poświęcone afrodyzjakom, feromonom oraz naturalnemu zapachowi człowieka” – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się, czy zapach: zależy od naszego miejsca pochodzenia? Dlaczego jesteśmy wrażliwi na jedne zapachy a na inne mniej? Jak dzięki zapachowi rozpoznajemy ludzi? Jaką funkcję pełnią feromony w relacjach damsko-męskich? Animatorzy centrum nauki przygotowali również warsztaty malowania kawą, tworzenia zawieszki zapachowej oraz serca z gliny.

Wieczór odbędzie się 10 lutego w godz. 18:00-21:00. Bilety na wydarzenie w cenie 30 złotych można nabyć w kasach centrum nauki oraz w systemie sprzedaży online.

6 lutego 2023 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,068