Młodzież z astrobaz spędzi wakacje w Chorwacji

Młodzież z astrobaz

Młodzież z astrobaz spędzi wakacje w Chorwacji

Szesnaścioro najaktywniejszych uczestników zajęć w kujawsko-pomorskich astrobazach wyjeżdża dziś (15 lipca) do Chorwacji na obóz żeglarski połączony z warsztatami z astronawigacji i astronomii. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski. Młodzież, z którą spotkał się wicemarszałek Dariusz Kurzawa, będzie wypoczywać do 26 lipca w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż.

Nasz wakacyjny wyjazd łączy w sobie edukację, wypoczynek i rekreację. To jeden z wielu projektów realizowanych przez samorząd województwa z myślą o popularyzacji astronomii i nauk ścisłych. Uczestnicy poprzednich obozów przywieźli z Chorwacji nowe umiejętności i wiele wspaniałych wrażeń. W tym roku z pewnością będzie podobnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W obozie uczestniczą uczniowie w wieku od 12-20 lat z Brodnicy, Dobrzynia nad Wisłą, Inowrocławia, Jabłonowa Pomorskiego, Kruszwicy, Radziejowa, Świecia i Żnina oraz koordynatorzy z astrobaz Brodnicy, Żnina, Kruszwicy i Świecia. Jego celem jest promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie.  Lista uczestników obozu

Wakacje w Chorwacji są nagrodą za aktywność dla szesnastoosobowej grupy uczestników zajęć prowadzonych w kujawsko-pomorskich astrobazach. Przez blisko dwa tygodnie młodzi ludzie będą prowadzić obserwacje astronomiczne, uczyć się wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba, poznawać tajniki astronawigacji. Te zajęcia są realizowane we współpracy z obserwatorium astronomicznym w Zadarze. Młodzieży towarzyszą nauczyciele koordynatorzy astrobaz.

Kujawsko-pomorskie astrobazy są otwarte w okresie wakacyjnym. O szczegółach programów piszemy w materiale: „Astrobazy na wakacje”

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,850,593