„Młodzi w Akcji+” – projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej

„Młodzi w Akcji+” – projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej

Zespół Szkół Technicznych Włocławek logo

Po raz kolejny uczniowie Technikum Reklamy w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku przystąpili do realizacji projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młodzi w Akcji+ to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie podczas trwania programu wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własny projekt. W tym semestrze będą mogli m.in. nauczyć się debatować o sprawach lokalnych, stworzyć reportaż o swoich sąsiadach czy zaplanować rozwój najbliższej okolicy razem z jej mieszkańcami.

W ramach programu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach, w trakcie których planują swoje działania na rzecz społeczności lokalnych, rozwijać swoje kompetencje liderskie i uczyć  się, jak dyskutować na trudne tematy.

W tym roku młodzież postanowiła zrealizować projekt w ramach ścieżki „Architekci przyszłości”. Projekt polegał na zgromadzeniu archiwalnych zdjęć z życia codziennego naszej szkoły i odtworzeniu ich we współczesnych warunkach (wyremontowanych salach, współczesnych strojach). Uczennice kontaktowały się z absolwentami prywatnie jak i przez fanpage 100-lecie ZST. Zdjęcia zostały zebrane i oczekują na możliwość odtworzenia ich w warunkach współczesnych, będzie to możliwe po zdjęciu obostrzeń.

W ramach projektu uczestnicy przygotowali prezentacje o sobie, więc powstał filmik.

 

Źródło: zst.com.pl

25 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,528