Młodzi głosują 2019/2020 – ruszyła rekrutacja do programu!

Młodzi głosują 2019/2020 – ruszyła rekrutacja do programu!

Zapraszamy Państwa do udziału w ogólnopolskim programie “Młodzi głosują”, którego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie osób do świadomego udziału w wyborach.

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. DO TEJ PORY W SYMULACJACH WYBORÓW WZIĘŁO UDZIAŁ NIEMAL 3 MILIONY UCZNIÓW I UCZENNIC!

PROGRAM EDUKACYJNY MŁODZI GŁOSUJĄ JEST PROWADZONY WG NASTĘPUJĄCYCH ZASAD:

a. Przestrzeganie neutralności politycznej we wszelkich działaniach. Młodzi głosują to akcja edukacyjna i obywatelska, zachęcająca wyłącznie do udziału w wyborach.

b. Zakaz prowadzenia agitacji wyborczej (zgodnie z art. 108 § 2 Kodeksu Wyborczego Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112: Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.). Art. 108 § 3 Kodeksu wskazuje, że za agitację wyborczą nie uznaje się prowadzonych przez szkołę zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej polegających na upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawa oraz zasadach organizacji wyborów.

Do wyboru jest udział w jednej z dwóch wersji:

1. PODSTAWOWEJ (MŁODZI GŁOSUJĄ), ZGŁOSZENIA DO 30 WRZEŚNIA – dostęp do materiałów merytorycznych, platformy grywalizacyjnej oraz przeprowadzenie wyborów młodzieżowych w szkole;

2. ROZSZERZONEJ (MŁODZI GŁOSUJĄ+), ZGŁOSZENIA DO 13 WRZEŚNIA, PRZEDZIAŁ WIEKU 14-19 LAT – poza materiałami merytorycznymi, platformą grywalizacyjną i możliwością przeprowadzenia wyborów w szkole, osoby dostają od nas wsparcie w formie szkoleń, kursu internetowego, wydarzenia podsumowującego oraz tygodniowej Letniej Szkole Demokracji.

WERSJA ROZSZERZONA jest znacznie bogatsza w porównaniu do podstawowej wersji. Dzięki udziałowi w niej młodzi ludzie są w stanie jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje w zakresie edukacji o polityce, cech liderskich, pracy w zespole, działań na rzecz lokalnej społeczności czy wykorzystywania przeróżnych narzędzi internetowych w swoich codziennych aktywnościach.

Więcej informacji znajdą Państwo pod wskazanych linkiem:
https://mlodziglosuja.pl/akualnosci/1-mlodzi-glosuja-2019-2020-ruszyla-rekrutacja-do-programu/

Bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego:
https://mlodziglosuja.pl/rejestracja/

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail:
mlodzi@ceo.org.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,142,910