„Miłość niejedno ma imię” – Ogólnopolski Konkurs Poetycki

„Miłość niejedno ma imię” – Ogólnopolski Konkurs Poetycki

Zielonogórski Ośrodek Kultury logo

Organizatorem konkursu „Miłość niejedno ma imię” jest Zielonogórski Ośrodek Kultury. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik może przesyłać na konkurs trzy wiersze o tematyce miłosnej.

Świat się zatrzymał, a my zostaliśmy w domach. Dziś wszystko odbywa się zdalnie: zdalne lekcje, zdalna praca, zdalne formalności i spotkania. Video randki i serduszka wysyłane na Messengerze albo Telegramie.
I teraz, jak nigdy wcześniej, szukamy miłości w niekonwencjonalny sposób: w zdjęciach, we wspomnieniach i w planach na przyszłość. Szukamy metody, by nadać jej kształt, jaki znaliśmy dotychczas, a ona zawsze znajduje nową formę. Jest przecież miłość do zapachu świeżego powietrza, do spacerów i podróży. Jest miłość do dziadków, do koncertów, do sztuki i samotnych wieczorów, do jej włosów i jego uśmiechu. Jest miłość, która boli i ta, która ten ból uśmierza. W całym chaosie, z jakim przyszło nam się mierzyć, łatwo jest to wyjątkowe uczucie przeoczyć, odłożyć na inny moment. Albo nie. Może teraz właśnie jest ona żywsza i bliższa niż kiedykolwiek? Może właśnie teraz znajduje nową drogę? Miłość niejedno ma imię!

Elżbieta Wancław–Chłopik

 

Prace należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Wiersze nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Prace można przesyłać do 26 lutego 2021 r.

Informacje: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, tel.68 4511000, e-mail gosia@zok.com.pl

Więcej szczegółów na stronie konkursu

 

Źródło: zok.com.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,743,086