Międzypokoleniowo i ekologicznie z Fundacją Caietanus

Międzypokoleniowo i ekologicznie z Fundacją Caietanus

Fundacja Caietanus

“Międzypokoleniowe mosty” to projekt finansowany z Fundacji “ANWIL dla Włocławka”, w ramach którego odbywają się różne działania promujące ekologię, zdrowy tryb życia.

W ramach grantu odbywają się regularne zajęcia modelarskie w modelarni na lotnisku w Kruszynie. Dzieci przygotowują swoje modele do konkursu modelarskiego, który odbędzie się w formie zdalnej.

Kolejne propozycje aktywności to cykl zajęć ze zdrowego odżywiania, dogoterapii oraz z hortitetapii. Celem zajęć z nauki prawidłowego odżywiania było kształtowanie u uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dogoterapia i hortiterapia są jedną z najbardziej naturalnych metod rehabilitacji, w której często w formie zabawy, „ukryte” są różnorodne ćwiczenia wspomagające prawidłowy rozwój. Kontakt z psem dawał dzieciom wiele radości, a na zajęciach z hortiterapii dzieci przygotowały m.in.  syrop z imbiru z miodem. W tym trudnym czasie warto zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku.

 

Następnym działaniem w ramach tego projektu to “Eko-akcje” polegające na skierowaniu uwagi na ekologię, dbaniu o przyrodę. Nasze miasto ma szczęście być otoczonym lasami. Warto zwrócić uwagę na piękno przyrody w swojej okolicy, niestety czasem jest to niemożliwe z powodu śmieci, które zostawiane są w lasach. Podczas spaceru, aktywności w lesie, w parku zadbajmy o naturę “Jesteś w lesie zabierz ze sobą 5 śmieci”. Poprzez medialne działanie Fundacja chce zwrócić uwagę na dbanie o nasze otoczenie i środowisko naturalne.

 

Źródło: fundacjacaietanus.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662830