„Międzynarodowy Dzień Tolerancji” we włocławskich szkołach i przedszkolach

„Międzynarodowy Dzień Tolerancji” we włocławskich szkołach i przedszkolach

Urząd Miasta Włocławek

Miejskie szkoły i przedszkola włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji i Tygodnia Życzliwości. Co prawda, z powodu epidemii koronawirusa inicjatywy z tej okazji odbywają się przeważnie w trybie zdalnym, ale szkolne społeczności uczestniczą w wielu interesujących zadaniach, konkursach, rozmowach na temat życzliwości i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Nie sposób wymienić wszystkich pomysłów realizowanych przez dzieci, opiekunów, nauczycieli i rodziców, ale np. Zespół Szkół nr 3 przygotował piosenkę o tolerancji, Szkoła Podstawowa nr 10 zaprosiła do konkursu fotograficznego, a przedszkolaki z PP 8 przygotowały „Stonogę życzliwości”. Dzieci z miejskich przedszkoli budują też drzewka życzliwości i uśmiechu, tworzą mapę przyjaźni, występują z teatrzykiem kukiełkowym. Wspaniałych pomysłów jest bez liku.

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych poszczególnych placówek. Tam znajduje się więcej informacji o tym, jak być tolerancyjnym i życzliwym.

Źródło: wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646060