Miasto osobiste, czyli 60. urodziny Katarzyny

Miasto osobiste, czyli 60. urodziny Katarzyny

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza 10 maja 2022 r. o godz. 19.00 na spotkanie “Miasto osobiste, czyli 60. urodziny Katarzyny”. Wstęp jest bezpłatny.

Pretekst wyjątkowego spotkania stanowią… urodziny prelegentki, Katarzyny Kluczwajd, która w tym roku obchodzi też 35-lecie pracy zawodowej, tj. badań dziejów kultury i sztuki Torunia oraz upowszechniania tej wiedzy we wszelkich możliwych formach. Nie bez powodu bywa nazywana… “pierwszą damą torunioznawstwa” (humor i ironia będą nieodłącznym elementem prezentacji).

Urodziny, szczególnie te “okrągłe”, które zwykle stanowią okazję do refleksji i podsumowań, tym razem zainspirowały autorkę do skonstruowania opowieści o mieście osobistym – o Toruniu nie sprzed lat wielu, jak zazwyczaj, o wybranych miejscach i obiektach (od narodzin po dzień dzisiejszy) postrzeganych subiektywnie przez pryzmat własnych przeżyć i doświadczeń, ale też obiektywnie z pomocą wiedzy, wciąż narastającej. Katarzyna Kluczwajd proponuje jeszcze jeden sposób poznawania miasta – angażujący i inspirujący. Dla gości jubilatka przygotowała… prezenty urodzinowe, książkowe oczywiście.

29 kwietnia 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635047