MEiN: praktyki studenckie są możliwe również m.in. w Narodowym Funduszu Zdrowia

młodzi ludzie w laboratorium

MEiN: praktyki studenckie są możliwe również m.in. w Narodowym Funduszu Zdrowia

Studenci, wpierający walkę z koronawirusem, mogą uzyskać zaliczenie zajęć w Narodowym Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centrum e-Zdrowia – poinformowało w środę Ministerstwo Edukacji i Nauki. Oferta skierowana jest do żaków różnych kierunków.

Resort edukacji i nauki przypomniał w komunikacie na swojej stronie internetowej, że 12 stycznia weszło w życie rozporządzanie zmieniające rozporządzenie w sprawie studiów. W myśl zmian studenci wpierający walkę z koronawirusem mogą, za zgodą uczelni, uzyskać zaliczenie zajęć odbywając praktyki nie tylko w podmiotach leczniczych, służbach sanitarno-epidemiologicznych, ale również w Narodowym Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centrum e-Zdrowia. Zaznaczono, że z tej oferty praktyk skorzystają studenci różnych kierunków “poza pewnymi wyjątkami”.

Studenci mogą angażować się w walkę z pandemią na różne sposoby – wskazuje MEiN. W tym celu uczelnie mają możliwość wprowadzenia zmian w programach studiów. Żacy mogą wspierać proces szczepień przeciw COVID-19 przez obsługę infolinii oraz poczty elektronicznej, służących do udzielania informacji o szczepieniach w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 i rejestracji pacjentów na te szczepienia.

“Będą również uczestniczyć w procesach logistycznych, zakupowych i administrowaniu rezerwami materiałowymi w ramach zwalczania wirusa SARS-CoV-2” – napisano.

Mogą to być praktyki zawodowe w ramach działań Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych oraz Centrum e-Zdrowia, podejmowane w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Studenci, którzy w trakcie roku akademickiego 2020/2021 będą wykonywali czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty określone w rozporządzeniu mogą ubiegać się o zaliczenie zajęć lub części zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Decyzje w sprawie zaliczenia każdorazowo podejmują władze uczelni – zaznacza MEiN.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Fot. Fotolia

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,939