Medaliści Mistrzostw Świata w Karate Kyokushin z Lipna!

Lipnowski Klub Kyokushin Karate logo

W dniach 19-20.11.2021r po raz pierwszy w historii w Polsce odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin KWF na największej hali sportowej w Polsce -Tauron Arena Kraków.

Nasz kraj, a zarazem nasze miasto reprezentowała 5 osobowa ekipa z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate. To było wielkie wydarzenie dla naszych zawodników, którzy po raz pierwszy brali udział w zawodach najwyższej rangi.

W MŚ wzięło udział 684 zawodników z 32 krajów. W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajęła reprezentacja Ukrainy, 2 miejsce Polska, 3 miejsce Hiszpania.

Zawodnicy Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 2 brązowe medale. Pierwszy brązowy medal powędrował do Szymona Majewskiego, który zdobył w konkurencji kumite U-21 -70 kg, a drugi zdobyła Marta Majewska w konkurencji kata młodziczek. Z LKKK udział w Mistrzostwach również wzięli: Katarzyna Gabrychowicz, Angelika Sielczak i Paweł Olszewski, którzy mimo dobrych swoich występów nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.

W tym roku Lipnowski Klub Kyokushin Karate obchodzi 25. rocznicę swojej działalności i to właśnie w tym roku zawodnicy LKKK zdobywają medale na największych Tatami Świata. Należy podkreślić, że tylko w tym roku podopieczni sensei Pawła Olszewskiego (4 Dan) zdobyli 70 medali na arenie krajowej i międzynarodowej w tym tytuł Mistrzyni Polski juniorek młodszych, brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski seniorek, 3 brązowe medale Mistrzostw Europy (młodziczek, juniorek młodszych, młodzieżowców) i aktualnie 2 brązowe medale Mistrzostw Świata młodzieżowców oraz młodziczek.

Od wielu lat podopieczni trenera Pawła Olszewskiego należą do czołówki w Europie, a teraz nawet Świata. Szkolenie w LKKK stoi naprawdę na najwyższym poziomie o czym świadczą regularnie zdobywane medale.

Odpoczynku jednak nie ma bo już w kolejnym tygodniu zawodnicy LKKK wyjeżdżają do Radzymina na Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców a w grudniu jeszcze zawalczą na Pucharze Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów w Bydgoszczy.

Źródło: nadesłane, Lipnowski Klub Kyokushin Karate (LKKK ), umlipno.pl