Maturzyści, powodzenia!

04 Maj Maturzyści, powodzenia!

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

We wtorek (4 maja) uczniowie ostatnich klas liceów i techników rozpoczynają egzaminy maturalne. Nad pracą z języka polskiego zasiądzie 19 tysięcy maturzystów z Kujawsko-Pomorskiego. Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnym blokiem filmów w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej i ostatnich powtórek przed egzaminem.

Maturzyści, przed Wami egzamin dojrzałości, który kończy pewien etap w życiu. Trzymam kciuki i wierzę, że wyniki matur staną się waszą przepustką na wymarzone studiażyczy marszałek Piotr Całbecki.

Zajęcia w naszej e-Szkole kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów maturzystów i ósmoklasistów. Przed ekrany zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy mogą powtórzyć bieżący materiał.

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

4 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,528