Materiały edukacyjne dla nauczycieli i inauguracja nowego portalu edukacyjnego

Okładka płyty "Zbrodnia pomorska 1939"

Materiały edukacyjne dla nauczycieli i inauguracja nowego portalu edukacyjnego

IPN

Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy zachęca nauczycieli historii do udziału w spotkaniu upamiętniającym zbrodnię pomorską 1939, które odbędzie się 8 października br. o godz. 12.00 w Dworze Artusa w Toruniu. W czasie konferencji zostanie zaprezentowana teka edukacyjna “Zbrodnia pomorska 1939”, przygotowana z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez Biuro Badań Historycznych we współpracy Biurem Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Materiały powstały głównie z myślą o nauczycielach historii szkół średnich województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Składają się z dwóch części: eseju historycznego, przybliżającego nauczycielom wiedzę o zbrodni pomorskiej 1939, oraz zestawu ćwiczeń dla uczniów. Do teki dołączono infografikę z mapą oraz płytę z filmem dokumentalnym “Zbrodnia pomorska 1939”, zrealizowanym przez IPN i Telewizję Polską.

W czasie spotkania odbędzie się też promocja nowego edukacyjnego portalu internetowego, który ma propagować wiedzę na temat zbrodni pomorskiej 1939. Inauguracja portalu www.zbrodniapomorska1939.pl nastąpi w październiku 2019 r.

Spotkanie w Dworze Artusa poprzedzą uroczystości w Parku Pamięci w Toruniu – pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939.

Każdy nauczyciel uczestniczący w spotkaniu otrzyma egzemplarz materiałów edukacyjnych “Zbrodnia pomorska 1939”

Zgłoszenie uczestnictwa do 1 października 2019 r. na adres:
miroslaw.sprenger@ipn.gov.pl

Liczba miejsc ograniczona

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,799