Majówka z kulturą i sztuką – zapraszamy osoby niepełnosprawne

Majówka z kulturą i sztuką – zapraszamy osoby niepełnosprawne

W najbliższą sobotę (5 maja) startuje organizowana przez samorząd województwa we współpracy z instytucjami kultury w całym regionie „Majówka z kulturą i sztuką”, w ramach której zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz ze skorzystania specjalnie dla nich przygotowanej oferty zajęć i warsztatów. W tegorocznym programie 100 wydarzeń przygotowanych przez 25 placówek.

– Kulturalna majówka niepełnosprawnych ma w Kujawsko-Pomorskiem ośmioletnią już tradycję. Od początku cieszyła się zainteresowaniem, co upewnia nas w przekonaniu, że pomysł jest potrzebny i trafiony – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Przy okazji warto zrobić doroczny przegląd tych wszystkich rozwiązań i urządzeń, które niwelują bariery w dostępności osób niepełnosprawnych do przybytków kultury i sztuki.

W sobotę 5 maja zapraszamy m. in. do toruńskiej Galerii Wozownia, na VII Majówkę Jazzową do Pałacu Lubostroń i na spotkanie z archeologią do Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Kalendarz wydarzeń

Więcej informacji

Start programu łączy się z obchodzonymi 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Wojewódzkie obchody Dnia Godności organizuje Stowarzyszenie 19 przy Szkole Podstawowej nr 19 w Toruniu przy wsparciu finansowym administracji marszałkowskiej i pod patronatem honorowym marszałka Piotra Całbeckiego. Więcej informacji

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego  Funduszu Społecznego i  Zdrowia pod nr tel. 56 652 18 54 i 56 652 18 21.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6642989