Maj w Dworze Artusa

Maj w Dworze Artusa

Maj 2019 w Dworze Artusa

W magicznej krainie – bajka improwizowana dla dzieci

12.05. (niedziela), godz. 12.00

Już niebawem sale Dworu Artusa zmienią się w magiczną krainę, gdzie wszystko się może zdarzyć! Stanie się to za sprawą duetu Bujdy i Bajania oraz Trzy Słowa. Nasi przewodnicy pokażą dam góry i doliny, wróżki i czarownice, latające świnki i gadające osły oraz wszystko to co przyjdzie nam na myśl! Bajkowy spektakl improwizacyjny to świetna okazja dla najmłodszych na zapoznanie się ze sztuką aktorską.

Bilet: 12 zł. Spektakl przeznaczony dla dzieci 4-11 lat.

https://artus.torun.pl/events/w-magicznej-krainie-bajka-improwizowana/#gooutticket

Dyskusyjny Klub Kobiecy Filmowy „Szpulka” – pokaz filmu „Tully”

16.05. (czwartek), godz. 18:30

DKKF po raz kolejny zaprezentuje seans filmowy o szeroko pojmowanej tematyce kobiecej. Tym razem pokażemy film Jasona Reitmana Tully. Opowiada on o kobiecie, żonie, matce trójki dzieci, która zmierza się z wewnętrzną pustką i ewidentnie nie daje sobie psychicznie rady z ciągłą opieką nad dziećmi i utrzymywaniem domowego ładu. Do jej życia powoli wkrada się rutyna i jedyną pomocą dla niej staje się…opiekunka Tully, która zmienia wszystko…Po pokazie zapraszamy na dyskusję przy kawie i ciastkach.

Bilety: 1 zł / Sprzedaż pół godziny przed seansem. Bezpłatna opieka dla dzieci od 3 roku życia.

https://artus.torun.pl/events/dkkf-szpulka-tully-pokaz-filmu-i-dyskusja/#gooutticket

Festiwal Muzykofilia. Edycja III: ars elektronika

17-18.05. (piątek-sobota), godz.18.00

Festiwal Muzykofilia. Edycja III: ars elektronika zaprezentuje oryginalnych artystów dźwięku, kompozytorów i instrumentalistów, tworzących autorską muzykę elektroakustyczną. Trzecia edycja festiwalu będzie ujmowała projektowanie i budowanie instrumentów elektronicznych, ich programowanie i zestawianie ze sobą w różnych konfiguracjach. Koncertom towarzyszyć będą wykłady poszerzające to pasjonujące zagadnienie jakim jest specyfika muzyki elektronicznej i elektroakustycznej.

Bilet: 20 zł. Karnet 30 zł. Współorganizator wydarzenia: Fundacja Korzenie Kultury

https://artus.torun.pl/events/festiwal-muzykofilia-edycja-iii-ars-elektronika/#gooutticket

Spektakl improwizacyjny Grupy Teraz

22.05. (środa), godz. 19.00

Spektakle improwizowane Grupy Teraz to wyjątkowa próba sił. Oczywiście mowa tutaj o potyczce z humorem i dobrymi impro pomysłami. Nic nie jest wyreżyserowane. Te spektakle to interakcja i integracja z publicznością. Dobra zabawa jak zawsze gwarantowana. Bo impro jest jak życie, nikt nie wie co się wydarzy i to jest w nim najpiękniejsze!

Bilety: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny

https://artus.torun.pl/events/grupa-teraz-spektakl-improwizacyjny/#gooutticket

Mama, ekologia i ja – warsztaty rodzinne z okazji Dnia Matki

25.05. (sobota), godz. 12.00 i 16.00

Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Matki to idealna okazja dla rodzin by spędzić razem trochę czasu, ucząc się co nieco o ochronie środowiska i recyklingu. To doskonała okazja, aby rodzice pokazali dzieciom, jak ważny jest szacunek dla środowiska. W trakcie trwania zajęć każde uczestnik kreatywnie ozdobi bawełnianą torbę na zakupy, którą potem będzie mogło wręczyć mamie oraz wykona autorską laurkę z materiałów z recyklingu, a także ozdoby z origami.

Bilety: 10 zł / 1 osoba; 30 zł bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)

https://artus.torun.pl/events/mama-ekologia-i-ja-warsztaty-z-okazji-dnia-matki/#gooutticket

Dzień filozofii – Czym jest rozumienie?

29.05. (środa), godz. 18:30

Chociaż światowy dzień filozofii wypada w listopadzie, my postanowiliśmy zorganizować artusowy dzień filozofii w maju. W ramach naszej współpracy z Instytutem Filozofii UMK zapraszamy na filmową niespodziankę poprzedzoną dyskusją. Temat filmu oczywiście nawiązuje do motywu przewodniego naszego spotkania, czyli rozumienia.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

 

30.05. (czwartek), godz. 18.30

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że współczesne media sprawiają, iż żyjemy w bańkach informacyjnych. W tym kontekście istotny jest termin rozumienia, który należy do głównych pojęć humanistyki. Czym zatem jest rozumienie?  Co się z nami dzieje, gdy zaczyna nam go brakować? Na te pytania spróbuje nam odpowiedzieć prof. Adam Grzeliński.

Wstęp wolny

https://artus.torun.pl/events/dni-filozofii-czym-jest-rozumienie/#gooutticket

Artus Cinema

Filmowe poniedziałki

13.05. (poniedziałek), godz. 15.30 i 18.30

Dramat. Jest to emocjonująca opowieść o matce, której córka zostaje zgwałcona i zamordowana. Nie ma ona oparcia nawet w policji, dlatego sfrustrowana postanawia w osobliwy sposób wywrzeć na władzy poczucie winy i wstydu, aby ostatecznie wymusić działanie.

https://artus.torun.pl/events/filmowe-poniedzialki-maj-2019/#gooutticket

20.05. (poniedziałek), godz. 15:30 i 18:30

Dramat, którego akcja rozgrywa się w Indiach. Nastolatek, wywodzący się z slumsów w Mumbaju, bierze udział w hinduskiej wersji programu „Milionerzy”. Chłopak, ku wielkiemu zdziwieniu oglądających, odpowiada bezbłędnie na każde pytanie, co rodzi podejrzenie oszustwa. Przed zadaniem mu ostatniego pytania rozlega się sygnał zakończenia programu. Zostaje zatrzymany przez policje i trafia do aresztu. Jak skończą się losy młodego chłopaka?

https://artus.torun.pl/events/filmowe-poniedzialki-maj-2019-3/#gooutticket

27.05. (poniedziałek), godz.15:30 i 18:30

Dramat. Główna bohaterka stała się sławna pod wpływem sprzeciwu wypowiedzianemu historykowi, który negował istnienie holocaustu i wybielał poczynania Hitlera. Oskarżona przez niego o zniesławienie, przez 5 lat walczyła w sądzie o przyznanie jej racji. Film w poruszający sposób ukazuje wielką determinacje głównej bohaterki o prawdę.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

https://artus.torun.pl/events/filmowe-poniedzialki-maj-2019-5/#gooutticket

Galeria Artus

Marian Sołobodowski – Gada, woda i sitowie, że my mamy się ku sobie – wystawa pocztówek – wernisaż

Historia pocztówek sięga II połowy XIX wieku. Ich tematyka była zróżnicowana, jednak szczególnym uznaniem cieszyły się pocztówki miłosne, które dzisiaj są świadectwem dawnej obyczajowości. Będziemy mieli okazję podziwiać zbiór kilkudziesięciu pocztówek z kolekcji Mariana Sołobodowskiego, ukazujący klimat dawnych lat.

Wstęp wolny. Wystawa czynna 6-24 maja 2019 r. od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00-18:00 oraz podczas imprez

https://artus.torun.pl/6-24-05-2019-wystawa-pocztowek-milosnych/

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,144,498