Magia cyrku: Akrobatyka powietrzna

Akrobatyka powietrzna

Magia cyrku: Akrobatyka powietrzna

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza nauczycieli do udziału w zajęciach z cyklu “Magia cyrku”, które odbędą się w dniach 12-13 października 2019 r.

Adresaci:
Pedagodzy cyrku, nauczyciele, instruktorzy, studenci, animatorzy czasu wolnego, pasjonaci cyrku, także absolwenci cyklu warsztatów Pedagogika cyrku dziecięcego.

Cel:
Doskonalenie umiejętności wykonywania ćwiczeń na chuście akrobatycznej, hamaku i trapezie. Poznanie atrakcyjnych ćwiczeń na rekwizytach podwieszonych, przydatnych w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.

Program:
Rozgrzewka klasyczna, na wesoło i specyficzna na rekwizytach do akrobatyki powietrznej. Nauka figur akrobatycznych na sprzęcie cyrkowym. Metodologia pracy na sprzęcie podwieszanym; stopniowanie trudności ćwiczeń ze względu na wiek i umiejętności uczestników. Ćwiczenia  rozciągające i zabawy na koniec zajęć. Omówienie zasad bezpiecznej pracy na przyrządach oraz asekuracji ćwiczących.

Prowadzący:
Agnieszka Kwiatkowska – artystka cyrkowa od ponad 10 lat, czerpie inspirację artystyczną z podróży i nauki technik cyrkowych na całym świecie. Najpierw studiowała etnologię na uniwersytecie w Toruniu, co dało jej wiele wiedzy o tradycyjnych kulturach. Następnie studiowała pedagogikę cyrku w Ecole de Cirque w Brukseli i uczyła się sztuki cyrkowej na warsztatach i regularnych treningach w instytucjach i szkołach cyrkowych m.in.: w Stowarzyszeniu Vuesch, Stowarzyszeniu Katakomben, Berlin, Niemcy; Espace Cathastrophe, Bruksela, Belgia; La Granerie, Tuluza, Francja; Escola Nacional de Circo, Fundicao Progresso, Rio de Janeiro, Brazylia; Circo do Capão, Circo da Lua, Bahia, Brazylia; Escuela de Circo, Mexico, Meksyk. Pierwszą okazją do ulicznych występów był udział w projekcie Big Underwear Social Tour – turnée cyrkowym po Ameryce Centralnej: Meksyku, Gwatemali, Hondurasie, Nikaragui, Kostaryce, Panamie. Następnie rozwinęła umiejętności cyrkowe w duecie Cyrk Dosole, w którym wraz z francuskim artystą Nicolasem Taraudem stworzyła m.in. pokaz uliczny Perestroika i występowała na wielu festiwalach w całej Europie.
W swojej twórczości łączy techniki cyrkowe (żonglerkę, akrobatykę powietrzną i klaunadę) z teatrem i sztuką uliczną inspirowaną wiedzą o kulturach świata oraz taniec z ogniem z tańcami tradycyjnymi z Ameryki Południowej.

Harmonogram:
sobota 12 października 2019 r. w godz. 9.00-15.00 (z przerwą)
niedziela 13 października 2019 r. w godz.9.00-15.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 14 godz. dydaktycznych

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 4 października 2019 r.
MIEJSCE Szkoła Podstawowa Nr 2 w Toruniu ul. Targowa 17
CENA 150 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Alicja Usowicz
e-mail: alicja.usowicz@woak.torun.pl
tel. 56 6522755
kom. 601 332 611

Fot.: Archiwum WOAK-u

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,122