Los przywiódł nas do Torunia

Los przywiódł nas do Torunia

W sobotę 14 kwietnia o godz. 17.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na spotkanie z bohaterkami Wspomnień torunianek – książki wydanej przez Toruńskie Towarzystwo Naukowe w 2017 roku.

Inicjatorką publikacji Wspomnienia torunianek jest Krystyna Łakomska, działająca w Komisji Przyjaciół Pamiętnikarstwa TNT, która zebrała i opracowała tom wspomnień mieszkanek naszego miasta. Są to historie: Teresy Dunin-Karwickiej, Eugenii Kijewskiej, Marii Lewandowskiej, Wandy Szamańskiej, Zofii Racławskiej, Zofii Wiśniewskiej i Leopoldy Witkowskiej. Na kartach książki panie dzielą się swoimi osobistymi przeżyciami osnutymi na tle historycznych i społecznych przemian, sięgając do początków XX wieku.

Spotkanie pod hasłem “Los przywiódł nas do Torunia” odbywa się w ramach cyklu “Kultura okolic – okolice kultury”. Jego współorganizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Bilet 2 zł/ os. Podczas spotkania prowadzona będzie sprzedaż książki.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646346