Lisek Ibisek pomoże dzieciom zrozumieć świat

02 czerwiec Lisek Ibisek pomoże dzieciom zrozumieć świat

Fundacja im. doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Wystartowała edukacyjna strona internetowa www.lisekibisek.pl

Opowiadania o Lisku Ibisku to zbiór przygód liska mówiącego ludzkim głosem i żyjącego wśród ludzi. To kolejny projekt edukacyjny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, dzięki któremu dzieci lepiej zrozumieją otaczający świat.

W opowiadaniach autorstwa Anny Rosiak-Walczak sympatyczny Lisek Ibisek martwi się o przyrodę, poznaje dzieci z niepełnosprawnością, podpowiada jak pokonać strach, jak ze sobą uczciwie rywalizować i rozwijać swój talent. Opowiadania pięknie zilustrowała młoda artystka Aniela Gach.

– W Fundacji PODAJ DALEJ stworzyliśmy już kilka scenariuszy lekcji, które wprowadzały w tematykę niepełnosprawności. Nauczyciele chętnie z nich korzystają. Zdajemy sobie sprawę, że temat nie został wyczerpany, stąd postać Liska Ibiska, który w swoich opowiadaniach porusza m.in. temat ograniczeń wynikających z niepełnosprawności – tłumaczy Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji. – Wierzymy, że dzieci polubią Liska Ibiska, a on pomoże im zrozumieć różne trudne sytuacje i podpowie jak się w nich najlepiej zachować.

Opowiadania o Lisku Ibisku, scenariusze lekcji dla nauczycieli klas I – III oraz ćwiczenia dla całej rodziny można pobrać bezpłatnie ze strony www.lisekibisek.pl

Podopieczni i wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ nagrali wszystkie opowiadania więc dzieci, które jeszcze same nie czytają, mogą ich posłuchać!

Nieśmiały Franek

Opowiadanie „Nieśmiały Franek”

Kolorowanka "Nieśmiały Franek"

Kolorowanka „Nieśmiały Franek”

2 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,827,773