Lipnowski Klub Kyokushin Karate 3. klubem w Polsce U-21

Lipnowski Klub Kyokushin Karate logo

27 listopada 2022 r. w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców z udziałem 213 zawodników z 78 klubów z Polski.  Z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate wystąpiło 4 zawodników zdobywając dwa złote i dwa brązowe medale.

• Szymon Majewski został Mistrzem Polski U-21 w kumite – 75 kg oraz brązowym medalistą w konkurencji kata.
  • Kasia Gabrychowicz została Mistrzynią Polski juniorek w kumite – 50 kg.
  • Zuzanna Sądej została brązową medalistką w kumite juniorek + 60 kg.

To kolejny wielki sukces zawodników z LKKK. Od wielu lat można śmiało powiedzieć że zawodnicy z LKKK to czołówka nie tylko w kraju ale też w Europie. Szkolenie stoi tam na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą wyniki. Kasia Gabrychowicz została wicemistrzynią Europy, które odbyły się w Portugalii, chwilę przed mistrzostwami w Portugalii sensei Angelika została brązową medalistką Mistrzostw Polski seniorek w konkurencji kata, a Marta Majewska i Marysia Szojda wicemistrzyniami Polski juniorek młodszych w kumite w swoich kategoriach wagowych.