Lekcje w internecie (aktualny plan zajęć)

Lekcje w internecie (aktualny plan zajęć)

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego, krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

– Po wakacjach formuła naszej e-Szkoły uległa zmianie. Wszystkim naszym sympatykom proponujemy popołudniowe zajęcia pozalekcyjne i uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. W naszym planie lekcji są nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też takie, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze, poniedziałkowe (19 października) zajęcia rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania o to, czy naszym życiem rządzi przypadek, a także czy istnieje sposób na uwolnienie się od bolesnych wspomnień. Rozważania na ten temat zakończą zajęcia z gramatyki, podczas których dowiemy się, czym jest i jaką rolę pełni czasownik. Zapraszamy też do wysłuchania historii powstania listopadowego oraz lekcji wiedzy o społeczeństwie poświęconej rodzinie – podstawowej grupie społecznej.

Jak mówić o nawykach żywieniowych i zdrowym trybie życia w języku angielskim dowiemy się we wtorek (20 października). Tego popołudnia polecamy także lekcję historii, której tematem będzie Królestwo Polskie w latach 1815-1830. Maturzystów zapraszamy na zajęcia z matematyki, podczas których omawiane będą zadania zamknięte i wymagające krótkiej odpowiedzi, pojawiające się w testach maturalnych.

Podczas środowych (21 października) zajęć z języka polskiego poznamy fraszki Jana Kochanowskiego, wybitnego polskiego poety epoki renesansu. Kolejnym tematem będzie budowa słowotwórcza wyrazu. Z lekcji fizyki dowiemy się, co kryje się pod pojęciem ruchu krzywoliniowego. Miłośników geografii zapraszamy na zajęcia poświęcone formom i działalności lodowców górskich. Na zakończenie coś dla zainteresowanych tematyką dziedziczenia cech – na zajęciach z biologii mowa będzie o ekspresji informacji genetycznej.

Ksiądz Dawid Wasilewski podczas cotygodniowych, czwartkowych (22 października) spotkań online odpowie na pytanie, czym jest i jak przejawia się dojrzałość ludzka w kontekście wiary. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na zajęcia z matematyki. Tematem będą działania na ułamkach dziesiętnych i zadania testowe związane z bryłami przestrzennymi. Tego dnia zachęcamy także do wysłuchania lekcji o krzyżowaniu genetycznym i dysocjacji jonowej soli.

Na zakończenie szkolnego tygodnia (23 października) proponujemy lekcję fizyki, podczas której dowiemy się jak, i czy w ogóle, możliwe jest zważanie naszej planety. Na piątkowe popołudnie proponujemy również zajęcia z języka niemieckiego (tematem będzie budowa zdań podrzędnie złożonych) i angielskiego (zakres tematyczny: zdania okolicznikowe i wykrzyknikowe oraz nauka i technika).

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Zajęcia z języka polskiego w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646357