Lekcje muzealne online dla szkół w Muzeum Narodowym w Warszawie

Lekcje muzealne online dla szkół w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na bezpłatne lekcje muzealne na żywo dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczniowie mogą spotkać  się z historykiem sztuki, mającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Prowadzący porozmawia z uczestnikami o sztuce i historii, będą wykorzystywane prezentacje i quizy.

Muzeum proponuje tematy spotkań, które pomogą  w realizacji programu szkolnego w dobie zdalnego nauczania. Każda lekcja zostanie dopasowana do potrzeb zgłoszonej klasy. Może mieć charakter wprowadzający, rozszerzający lub powtarzający wybrane zagadnienie. Wskazane jest przekazanie swoich preferencji i wszystkich dodatkowych informacji o klasie edukatorowi prowadzącemu zajęcia. Zajęcia realizują wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej na różnych poziomach kształcenia z języka polskiego, historii czy plastyki.

Zaproszenie na lekcje muzealne on-line

Rezerwacja zajęć krok po kroku
1. Wybranie tematu z listy znajdującej się poniżej.
2. Termin lekcji należy zarezerwować dzwoniąc pod nr tel. 667 774 275, 697 200 054 lub pisząc na adres edukacja@mnw.art.pl. Rezerwacja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–15.00.

3. Osoba prowadząca zajęcia prześle maila z linkiem, pod którym odbędzie się lekcja i kilkoma informacjami praktycznymi. Należy rozesłać wiadomości uczniom. W zajęciach można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, tj. komputera, tabletu bądź telefonu.
4. Zajęcia trwają ok. 40 minut. Muzeum zachęca nauczycieli do uczestnictwa w lekcji muzealnej online.

Więcej informacji i  odpowiedzi na dodatkowe pytania: kontakt mailowy z Anią Knapek (aknapek@mnw.art.pl).

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662818