Lato z naszą e-Szkołą

Lato z naszą e-Szkołą

Województwo Kujawsko-PomorskieWidzowie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej nie mogą narzekać na nudę w wakacje. Wśród propozycji między innymi rozmowy o literaturze, rozważania o miłości, cotygodniowe spotkanie z historią biletów i komunikacji miejskiej, warsztaty szybkiego zapamiętywania matematycznych wzorów, wycieczka on-line po średniowiecznym Toruniu, joga i gra w krykieta dla całej rodziny.

 Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dziś (17 lipca) zapraszamy m.in. na warsztaty poświęcone książce Malali Yozufazi, pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Tematem będzie wpływ literatury na nasze życie. W programie także wywiad z jezuitą Grzegorzem Dobroczyńskim, który wspominać będzie osobiste spotkania ze świętym Janem Pawłem II oraz lekcja języka angielskiego. Nowe słownictwo przyda się szczególnie tym, którzy planują zagraniczne wycieczki.

Zachęcamy też do obejrzenia zarchiwizowanych zajęć. Polecamy m.in. wczorajsze (16 lipca) rozważania o miłości – zarówno ludzkiej, jak i Boskiej, poradnik szybkiej i łatwej nauki wzorów pól figur płaskich, opowieść o historii średniowiecznego Torunia, a także grę w krykieta, bardzo popularną w Anglii.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP, Gra w krykieta jest dobrym pomysłem na aktywne spędzanie czasu z całą rodziną

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie