L Spotkanie z Historią u Hoffmana: „Moja Przyjaciółka” z międzywojennego Żnina

L Spotkanie z Historią u Hoffmana: „Moja Przyjaciółka” z międzywojennego Żnina

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyPięćdziesiąte, jubileuszowe Spotkanie z Historią w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy poświęcone będzie „Mojej Przyjaciółce”, ogólnopolskiemu pismu kobiecemu wydawanemu w latach 1934–1939 w kilkutysięcznym wówczas Żninie. Dwutygodnik pod tym tytułem redagowany był w iście amerykańskim stylu, a drukowany w rekordowym nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy. Dzisiejsza „Przyjaciółka” nie ma nic wspólnego z międzywojennym hitem żnińskich Zakładów Wydawniczych Alfreda Krzyckiego. Problematykę „Mojej Przyjaciółki” przybliży autorka książki na jej temat, doktor Katarzyna Wodniak z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Na spotkanie KPCK zaprasza 25 maja o godz. 18.00 do Salonu Hoffman (pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy), spotkanie będzie również transmitowane online na kanale Youtube KPCK. Możliwość zaproszenia Państwa do siedziby instytucji uzależniona będzie od sytuacji epidemicznej i związanymi z tym obostrzeniami.

Liczba miejsc podczas wykładu jest ograniczona – zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu pod numerem telefonu 52 585 15 01.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. KPCK w Bydgoszczy

 

4 maja 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,120