Kwiecień – plecień czyli spotkanie z rodziną instrumentów dętych blaszanych

Kwiecień – plecień czyli spotkanie z rodziną instrumentów dętych blaszanych

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza dzieci i ich rodziców na kolejny koncert z cyklu “Czas dla nas” pt. “Kwiecień – plecień, czyli spotkanie z rodziną instrumentów dętych blaszanych”, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 14.04.2018 r. o godz. 16.00 i 17.15 – w CKK Jordanki.

Tym razem publiczność oczaruje trio dęte blaszane – na wiosennej polanie zakumka mała żabka, zatrąbi wesoły słoń. Dzieci poznają sympatycznych artystów i ich instrumenty: trąbkę, puzon i tubę.

Koncerty z cyklu „Czas dla nas” są skierowane dla dzieci w wieku 0-8 lat oraz ich rodziców/ opiekunów. Odbywają się raz w miesiącu od września do stycznia i od lutego do czerwca. Zostały przygotowane tak, by w przystępny sposób wprowadzać najmłodszych melomanów w świat muzyki. Podczas każdej z nich można wysłuchać utwory wielu kompozytorów muzyki europejskiej. Dzieci i dorośli zostaną zaproszeni do wspólnego śpiewu i ciekawych muzycznych działań.

W trakcie spotkań poprzez wesołą zabawę dzieci: nauczą się słuchania muzyki, zapoznają się z budową i brzmieniem różnych instrumentów, poznają piękno i bogactwo polskiej kultury narodowej, a także muzyki całego świata, zaś kontakt z muzyką, wykonywaną na oczach dziecka przez profesjonalnych artystów, pobudzi ich wrażliwość na barwę brzmienia instrumentów, a także piękno ludzkiego głosu.

Bilety:
10 zł /dziecko/,
20 zł /dorosły/,
40 zł /rodzinny – 2 dorosłych + 1 dziecko

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646333