Kurs “Uważni Rodzice. Moje dziecko online”

Kurs “Uważni Rodzice. Moje dziecko online”

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła rekrutację do pierwszej edycji bezpłatnego kursu “Uważni Rodzice. Moje dziecko online”, który odbędzie się w terminie 10.05-28.06.2021 r.

Organizator czeka na zgłoszenia rodziców i opiekunów dzieci w wieku 7-11 lat, zainteresowanych pracą nad sobą i rodzicielstwem. Kurs trwa 7 tygodni i będzie odbywał się na grupie “Uważni Rodzice” na Facebooku. Team trenerski to psychoterapeutki Poradni Dziecko w Sieci i eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz ekspertki zewnętrzne. W trakcie kolejnych tygodni odbywać się będą webinary live, sesje Q&A, uczestnicy będą zachęcani do dzielenia się swoim doświadczeniem i zadawania pytań, udostępniane im będą materiały do pracy indywidualnej. Nie zabraknie też niespodzianek!

Organizatorzy zapraszają na niesamowitą podróż w głąb siebie i swojego rodzicielstwa. Uczestnicy kursu zastanowią się, czym jest rodzicielstwo i jak się w nim czują. Może należy coś w nim zmienić, przestawić, poukładać na nowo – będzie na to przestrzeń, będzie na to czas. Również na rozmowę o bliskich, bezpiecznych więziach. Dlaczego te z rodzicem/opiekunem są fundamentalne dla dziecka i pozwalają nam w kontakcie z nim uczyć wartości, wprowadzać zasady, regulować codzienność, tłumaczyć i pokazywać świat, motywować, być przewodnikiem.

Uczestnicy kursu przyjrzą się korzystaniu przez dzieci z internetu, ale również w szerszym kontekście – w kontekście potrzeb rozwojowych dzieci, funkcjonowania w rodzinie i grupie rówieśniczej. Dowiedzą się, w jaki sposób dzieci korzystają z internetu i jak można je w tej przygodzie wspierać, gdzie szukać pomocy jeśli zaistnieje taka potrzeba. FDDS skupi się na dwóch obszarach – relacji z dzieckiem oraz relacji dziecka z nowymi technologiami. 

Więcej o kursie, harmonogramie kolejnych spotkań oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie: https://rodzice.fdds.pl/…/uwazni-rodzice-moje-dziecko-onli…/

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę gorąco zaprasza rodziców do udziału w kursie: “Chodźcie do nas! Fajnie jest się wspierać wzajemnie w tym, co dla nas niełatwe, a bardzo ważne. Pamiętajcie, że zadbany rodzic to zadbane dziecko!”

Kurs został sfinansowany przez bioMérieux oraz instrument Unii Europejskiej “Łącząc Europę”.

Fot. FDDS

27 kwietnia 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,459