“Kulturalne Lato” z mocą nauki

Kulturalne Lato w Młynie Wiedzy

“Kulturalne Lato” z mocą nauki

21 i 22 lipca na Bulwarze Filadelfijskim w pobliżu przystani AZS odbędzie się minipiknik popularnonaukowy w ramach “Kulturalnego Lata” w Toruniu. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało stanowiska z mobilnymi eksponatami, a także doświadczenia z polimerami i suchym lodem.

Na stanowisku poświęconym polimerom uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać podstawowe rodzaje polimerów, jak są dzielone, a także wykonają własnoręcznie model jednego z nich. – Wspólnie przeprowadzimy również doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu. Pokażemy także, jakie ma zastosowanie – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Do dyspozycji uczestników minpikniku będą również mobilne eksponaty toruńskiego centrum nauki. – Pojawi się tablica sensoryczna “geoboard”, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, zręczność i koncentrację. Zaprezentujemy jak w łatwy sposób można uczyć się geometrii płaskiej w zakresie powierzchni figur, podziału kątów czy podobieństwa figur – mówi rzecznik CNMW. Nie zabraknie eksponatu z zakresu optyki i tangramu, dzięki któremu można rozwijać spostrzegawczość i kreatywne myślenie. Z kolei poprzez anamorfozy będzie można rozwinąć swoją wyobraźnię przestrzenną.

Stanowiska przygotowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne w dniach 21-22 lipca w godz. 11.00-14.00. Udział w minipikniku jest bezpłatny.

Poniżej wypowiedź Marcina Centkowskiego na temat wydarzenia:

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640750