Kultura żyje w sieci

Kultura żyje w sieci

Toruńska Agenda Kulturalna udowadnia, że zawieszenie działalności instytucji kultury w czasie pandemii koronawirusa nie oznacza, że zawieszona została kultura. Kultura żyje w sieci – czytamy na stronie projektu #TAKzostanwdomu.

Na stronie #TAKzostanwdomu i na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej pojawił się już pierwszy odcinek e-warsztatów wokalnych poprowadzonych przez Wioletę Markowską pt. #1 Jak dbać o swój głos?

Wioleta Markowska to utalentowana wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ćwierćfinalistka IX edycji telewizyjnego talent show The Voice of Poland. Śpiewa od 9 roku życia, na swoim koncie ma liczne nagrody zdobywane przez lata na festiwalach piosenki. Od 2018 roku spełnia się zawodowo jako trener wokalny. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym.

Warsztaty wokalne to druga seria zajęć organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach cyklu e-warsztatów przygotowanych w ramach akcji #TAKzostanwdomu.

Na stronie dostępny jest także pierwszy odcinek serii dotyczącej fotografii prowadzonej przez Lenę Paracką-Werner. W nadchodzących tygodniach publikowane będą kolejne edukacyjne filmy przygotowane przez utalentowanych instruktorów z różnych dziedzin kultury. Już w najbliższym czasie na stronie projektu pojawią się także pierwsze materiały w ramach warsztatów muzycznych i tanecznych. W międzyczasie na kanale zamieszczony zostanie kolejny odcinek warsztatów fotograficznych, który dotyczyć będzie sposobu opowiadania historii przez zdjęcia.

W ramach akcji #TAKzostanwdomu można również posłuchać retransmisji z letnich koncertów organizowanych w Toruniu w minionych latach. Na stronie dostępne są już dwa wyjątkowe, niepublikowane wcześniej nagrania występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Pierwszym z nich jest koncert brytyjskiego artysty – Danny’ego Handley’a – wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends. Drugim natomiast jest występ inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła, który łączy blues i rock w autorskich kompozycjach.

Na stronie projektu znaleźć można także testy i quizy oraz filmy, dzięki którym na chwilę cofniemy się w przeszłość i jeszcze raz weźmiemy udział w Bella Skyway Festival czy w Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Filmy edukacyjne, przygotowane przez Toruńską Agendę Kulturalną we współpracy z artystami, mogą być ciekawym uzupełnieniem lekcji prowadzonych online. To również świetna propozycja przyjemnego, a zarazem wartościowego spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Co ważne, Toruńska Agenda Kulturalna nie poprzestaje na udostępnianiu kultury. TAK zachęca wszystkich do podzielenia się z innymi filmami, e-warsztatami, materiałami kulturalnymi i edukacyjnymi – zaprasza do WSPÓŁTWORZENIA akcji #TAKzostanwdomu. Umożliwia nam stanie się twórcą, a nie tylko odbiorcą kultury.

Strona projektu: https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/

Link do e-warsztatów wokalnych z Wioletą Markowską – lekcja 1#: https://youtu.be/iPJWVQ8njFU

Link do e-warsztatów fotograficznych z Leną Paracką-Werner – lekcja 1#: https://youtu.be/G8jOOYqlAH4

Oprac. Anna Siemińska

Materiały graficzne: wł. Toruńska Agenda Kulturalna

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,258