Kultura i edukacja w sieci

Grudziądz

Kultura i edukacja w sieci

CKT - BM - M - Grudziądz logotypy

Grudziądzkie instytucje kultury przez najbliższe tygodnie będą prezentowały w sieci swoje zbiory, wykłady, wywiady oraz będą angażowały online dzieci i młodzież w ramach edukacji historycznej oraz upowszechniania wiedzy z zakresu literatury i teatru. Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, Centrum Kultury Teatr oraz Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego zapraszają na swoje strony WWW oraz na profile na Facebooku.

Muzeum prezentować będzie zdigitalizowane zbiory, zaś codziennie w godzinach przedpołudniowych dla uczniów i wszystkich miłośników historii i sztuki transmitować będzie wykłady online:

– poniedziałki – Ze sztuką na Ty!
– wtorki – Archeo-ciekawostki
– środy – Zdarzyło się kiedyś
– czwartki – Raz na ludowo!
– piątki – Żyć, aby tworzyć! Tworzyć, aby żyć! Prezentacja ciekawych form działań plastycznych.

Informacja: 56 465 90 63 wew. 18, e-mail: promocja@muzeum.grudziadz.pl
strona
FB

Biblioteka Miejska to nie tylko drukowane książki, ale także zdigitalizowane – często najbardziej wartościowe – dzieła literatury. W najbliższych tygodniach biblioteka będzie udostępniać nie tylko własne zbiory online, ale także podpowie, jak znaleźć dostęp do wyjątkowych publikacji innych bibliotek i wydawnictw.

W każdy piątek na profilu FB Biblioteki recenzowane będą książki i czytane będą ich fragmenty. Codziennie udostępniane będą spotkania autorskie z najbardziej popularnymi polskimi pisarzami.

Biblioteka nagrywa i udostępnia w sieci czytanie dzieciom i warsztaty plastyczne. Bibliotekarze udzielają pomocy drogą elektroniczną m.in. w zakresie informacji bibliograficznej oraz sporządzają bezpłatne skany fragmentów publikacji: naukowych, popularnonaukowych, regionaliów oraz artykułów z czasopism.

Informacja: 56 46 202 01 wew. 30, e-mail: bibl.nauk@grudziadz.pl
strona
FB

Centrum Kultury Teatr zaprasza na niepublikowane dotychczas w pełnej wersji wywiady z artystami, najciekawsze skróty spektakli teatralnych, a być może i całe spektakle, relacje z wystaw oraz małe formy teatralne online.
strona
FB

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,850,927