Kujawsko-Pomorskie oczami filmowców – konkurs

Kujawsko-Pomorskie oczami filmowców – konkurs

Województwo Kujawsko-Pomorskie

„Ludzie Wisły”, „Rejs”, „Excentrycy” i „Belfer” – to tylko kilka z dziesiątek produkcji, w których za plener posłużyło nasze województwo. Zapraszamy do stworzenia kolejnych obrazów promujących miejsca znajdujące się na Kujawsko-Pomorskiej Trasie Filmowej. Konkurs trwa do 13 czerwca 2021 r. Do wygrania 10 tysięcy złotych.

Konkurs polega na przygotowaniu maksymalnie dziesięciominutowego filmu inspirowanego dotychczasowymi produkcjami zrealizowanymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i promującego miejsca znajdujące się na Kujawsko-Pomorskiej Trasie Filmowej. Na zgłoszenia czekamy do 13 czerwca.

 

Konkursowe produkcje zostaną opublikowane na stronie internetowej. Finał i ogłoszenie wyników odbędą się 4 lipca 2021 r. w ramach specjalnego pokazu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Twórcy najlepszego filmu otrzymają 10 tysięcy złotych. Podczas wydarzenia przyznana zostanie także nagroda publiczności w wysokości tysiąca złotych, a dla osób, które napiszą najlepsze recenzje filmowe, przewidziano trzy nagrody w wysokości 500 złotych.

O przyznaniu nagród zadecyduje jury złożone ze związanych z naszym regionem osobowości świata filmu: aktorki Olgi Bołądź, aktora Piotra Głowacki, reżysera i scenarzysty Marcina Sautera, a także przedstawicieli blogosfery – youtubera Adriana Killara, twórcy wideobloga Trip Hunter Podróże Piotra Niemczewskiego oraz Agnieszki Pisarek z kanału Sfilmowani.

Departament Promocji
oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński/ UMWKP

Źródło:www-kujawsko-pomorskie.pl

28 maja 2021 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,144,549