Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w okresie przedświątecznym

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w okresie przedświątecznym

Za nami próbny egzamin ósmoklasistów – w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. Do przyszłej środy w tym samy trybie odbywają się próbne matury. Zachęcamy uczniów do nauki i powtórki materiału z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową, gdzie czekają lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od poniedziałku (6 kwietnia) zapraszamy na dwudniowe rekolekcje i zajęcia z wychowania fizycznego. Z nowym planem lekcji powrócimy po przerwie świątecznej 15 kwietnia.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

Nadawanie rozpoczęliśmy 16 marca od e-lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomiliśmy zajęcia także dla uczniów klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej i wszystkich klas szkoły średniej. Nasze lekcje nadajemy już trzeci tydzień i odnotowujemy rekordowe wyniki oglądalności. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń (więcej).

Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchomiliśmy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt – nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio – mówi marszałek Piotr Całbecki

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

W poniedziałek (6 kwietnia) o godzinie 9 zapraszamy wszystkich uczniów na czterdziestopięciominutowe zajęcia z wychowania fizycznego. Tuż po nich, o godzinie 11.00 rozpoczniemy dwugodzinne rekolekcje.

We wtorek (7 kwietnia) o godzinie 9.00 odbędą się zajęcia, podczas których dowiecie się, jakie środki ostrożności należy zachować w sytuacji epidemii oraz jak chronić siebie i bliskich przed zarażeniem. O godzinie 11.00 nastąpi kontynuacja lekcji z rekolekcjonistą.

Od środy (8 kwietnia) rozpoczynamy przerwę świąteczną. Z nowym planem lekcji powrócimy 15 kwietnia.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się e-lekcje dla szkół podstawowych. W tym tygodniu najczęściej oglądano zajęcia z języka angielskiego, biologii, matematyki i historii. Lekcję języka angielskiego dla klas V poprowadzoną przez Katarzynę Zajączkowską wyświetlono ponad 3,5 tysiąca razy.

Więcej informacji w materiale Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,844,803