Książnica Kopernikańska nagrodzona za wydarzenie promujące dziedzictwo

Książnica Kopernikańska nagrodzona

Książnica Kopernikańska nagrodzona za wydarzenie promujące dziedzictwo

Marszałkowska Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu jest jedną z pięciu kujawsko-pomorskich instytucji kultury wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za najciekawsze wydarzenia podczas tegorocznych 27. Europejskich Dni Dziedzictwa. Otrzymała nagrodę za grę mobilną Modern(izm) Talking.

Spotkania, warsztaty, inscenizacje, spacery, konkursy, wycieczki i zabawy – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbyły się w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Przez dwa weekendy września we wszystkich województwach można było wziąć udział w około tysiącu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. W 27. edycję EDD zaangażowanych było prawie czterysta miejscowości! W Toruniu zaprosiliśmy do udziału w mobilnej grze miejskiej Modern(izm) Talking. Architektoniczni łowcy przygód musieli znaleźć 10 pereł toruńskiego modernizmu. W poszukiwaniach pomagała im specjalna aplikacja na smartfony. Grę dofinansowano z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyróżnienie za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość w imieniu toruńskiej biblioteki odebrała podczas gali, która odbyła się 19 listopada w Warszawie dyrektor Danetta Ryszkowka-Mirowska. Towarzyszyły jej organizatorki gry – Beata Antczak-Sabala i Katarzyna Rapior-Murawska.

Pozostałe kujawsko-pomorskie instytucje kultury, docenione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa to Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, Wąbrzeski Dom Kultury, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Dom Kultury w Górsku. Pełna lista wyróżnionych

Film dokumentujący grę

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu

Fot. Paweł Kobek / NID

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,189