Książnica Kopernikańska dzieciom

Dziewczynka wycina coś z kolorowego papieru

Książnica Kopernikańska dzieciom

Książnica Kopernikańska w Toruniu przygotowała bogatą i niezwykle ciekawą ofertę edukacyjno-kulturalną dla dzieci zamkniętych od miesiąca w domach.

W zakładce e-Książnica/Czytelnictwo Agnieszka Pejkowska opublikowała opowieść w odcinkach pt. “Lucek”, której bohaterem jest chłopczyk zafascynowany starym domem obdarzonym duszą, który codziennie mijał w drodze do przedszkola. Na razie ukazały się dwa odcinki historii o Lucku, myślącym domu i jego mieszkańcach – o komodzie spokrewnionej z szafą narnijską i o fotelu na biegunach, którego krewniak był na służbie u samego Sherlocka Holmesa. Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy tej czarodziejskiej opowieści.

Wiele materiałów dla najmłodszych opublikowano w zakładce e-Książnica/Relaks. Jest tam m.in. link do kanału na YouTube prowadzonego przez Paulinę Jakubanis. W zamieszczonym tam filmie Paulina Jakubanis pokazuje dzieciom, jak łatwo można wykonać własny teatr cieni, wykorzystując do tego kartonowe pudło. Bibliotekarka udostępniła też na YouTube przygotowany przez siebie spektakl “Dziecię elfów” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

W zakładce e-Książnica/Relaks rodzice znajdą wiele atrakcyjnych zabaw, gier edukacyjnych, łamigłówek, szyfrowanek i krzyżówek, które z pewnością na dłużej przykują uwagę dzieci i pozwolą dorosłym skupić się na swoich zadaniach. We wspomnianej zakładce zamieszczono również testy, które mali i duzi mogą rozwiązywać wspólnie, sprawdzając swoją wiedzę z historii czy literatury, poznając swoje mocne i słabe strony, a przy okazji świetnie się bawiąc i zacieśniając więzi.

Warto także zajrzeć do zakładki  e-Książnica/Hobby, w której pracownicy Książnicy opublikowali instrukcje, jak zrobić skarpetkowego zająca, wielkanocną kurkę czy wiosenny domek.

Życzymy udanej zabawy!

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,237