Królik po islandzku. Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

Królik po islandzku. Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

“Królik po islandzku” to pierwsza “dorosła” książka Grzegorza Kasdepke. Napisał ją do spółki z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim. 22 czerwca 2022 r. w Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8) opowiedzą, co ich do tego skłoniło. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Grzegorz Kasdepke (1972) znany wszystkim jako autor książek dla dzieci (w tym lektur szkolnych), jest także zaangażowanym w sprawy społeczne publicystą. Debiutował jako nastolatek w “Małej Fantastyce”, współpracował z “Polityką”, przez wiele lat był redaktorem naczelnym magazynu “Świerszczyk”. Jego książki zostały przetłumaczone na 12 języków, otrzymał za nie dziesiątki nagród i wyróżnień – jest m.in. Ambasadorem Polszczyzny i Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki (1967), absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, scenariuszy oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do wielu nagród: Nike, Paszporty Polityki, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 16 języków. Filmy zaś prezentowane były na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Stały felietonista miesięcznika “Odra”. Sporadycznie tłumaczy dramaty i poezję z islandzkiego. Przespał upadek Muru Berlińskiego będąc tego dnia w Berlinie. Spotkał się z królową Danii Małgorzatą, kupując ziemniaki w sklepie sieci Hagkaup na Islandii. Niedawno dowiedział się o swoich greckich korzeniach i zaczął naukę gry na buzuki. Mówi płynnie w czerech językach, oraz mniej płynnie w ośmiu. Pracował jako kucharz w znanej i cenionej londyńskiej restauracji.

Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Książki oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fot. Huberta Klimko-Dobrzanieckiego: Juraj Starovecki
Fot. Grzegorza Kasdepke: Maciej Zienkiewicz

15 czerwca 2022 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635033