Kosmiczne księgi. Pokaz starodruków ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej

Kosmiczne księgi. Pokaz starodruków ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej

Książnica Kopernikańska i Towarzystwo Miłośników Torunia zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu “Toruńskie Spotkania Kopernikańskie”. W środę, 26 października, spotkamy się, żeby podziwiać starodruki o tematyce astronomicznej przechowywane w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej. Pokaz rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

To wyjątkowa okazja, by z bliska zobaczyć dzieła poprzedników Kopernika oraz prace napisane przez kontynuatorów jego myśli – Galileusza, Keplera, Heweliusza i Newtona. Wspólnie przypatrzymy się treści tych ksiąg i wspaniałym ilustracjom, pochylimy się też nad historią poszczególnych publikacji i ich znaczeniem. Spotkanie poprowadzą Justyna Gierszewska z Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy i Michał Targowski z ToMiTo.

Wydarzenie jest częścią cyklu “Toruńskie Spotkania Kopernikańskie” przygotowanego w związku z nadchodzącą 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika przez Towarzystwo Miłośników Torunia we współpracy z toruńskimi instytucjami kultury – Książnicą Kopernikańską, Muzeum Okręgowym w Toruniu, Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu i Archiwum Państwowym w Toruniu. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

21 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,040,257