Koronawirus a dzieci

Koronawirus a dzieci

Szkoła Edukacji PAFW i UW

Nie da się ukryć, że sytuacja panująca w kraju odbija się negatywnie na naszym zdrowiu psychicznym. Czujemy się przeciążeni natłokiem informacji, a jednocześnie nie możemy się powstrzymać przed śledzeniem newsów podawanych przez polskie i zagraniczne media. W dodatku wiele osób na co dzień korzysta z aplikacji w smartfonach, które automatycznie przesyłają najświeższe wiadomości na temat walki z koronawirusem, co zapewne na większość z nas działa elektryzująco i podsyca podenerwowanie. Do tego wszystkiego dochodzi lęk o zdrowie naszych najbliższych…

Dzieci i młodzież zdają sobie sprawę z zagrożenia i wyczuwają nasze lęki. Reagują różnie – niektórzy wycofują się lub udają, że wszystko jest w porządku, inni nie potrafią zapanować nad emocjami. Są też być może tacy, którzy bagatelizują problem i uważają, że TO ich nie dotyczy, albo po prostu cieszą się, że nie muszą chodzić na zajęcia.

W zaistniałej sytuacji wszyscy potrzebujemy wsparcia psychicznego, a zwłaszcza dzieci, młodzież i osoby szczególnie narażone na zachorowanie na COVID-19. O tym, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, a także jak walczyć z własnymi obawami, pisze dr Magdalena Śniegulska – psycholog i wykładowczyni w Szkole Edukacji PAFW i UW.

Poniżej link do artykułu:
https://szkolaedukacji.pl/koronawirus-a-dzieci/

Oprac.
Anna Siemińska

Zdjęcie gł. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,198