Kopernik w każdym domu

Kopernik w każdym domu

Warszawskie Centrum Nauki Kopernik, choć nieczynne w czasie epidemii, nie ustaje w działaniach popularyzujących naukę. Na swoim profilu facebookowym w ramach akcji #Kopernikwdomu podpowiada, jak zorganizować czas najmłodszym i publikuje ciekawe informacje dla starszych.

Centrum Nauki Kopernik publikuje regularnie materiały w kilku cyklach.

W cyklu “Eksperymentuj w domu” codziennie prezentowane są przynajmniej trzy eksperymenty, które można wykonać samodzielnie, korzystając z prostych, ogólnie dostępnych akcesoriów.

W każdy wtorek i piątek transmitowany jest Kurs Majsterkowania. “Wspólnie z widzami tworzymy wtedy kolejną konstrukcję” – informuje rzeczniczka “Kopernika” Katarzyna Nowicka.

“Zrób to z nami” to z kolei cykl, który ukazuje się co tydzień. “Zapraszamy do wspólnego prowadzenia dłuższych eksperymentów. Już przyglądaliśmy się, jak rosną kryształy soli w naszych domach, a w niedzielę zaczniemy hodować… lizaki!” – zachęca Nowicka.

Pasmo “Damy radę” powstało z kolei myślą o starszych odbiorcach. W środy i soboty zamieszczane są porady ekspertów, odnoszące się do codziennych wyzwań związanych z koronawirusem.

Poza tym raz w tygodniu centrum zaprasza na wirtualną wizytę.

Nie stronimy od tematów, związanych bezpośrednio z epidemią koronawirusa. Na bieżąco publikujemy praktyczne i pomocne informacje – zapewnia CNK.

Wszystkie treści trafiają potem (z lekkim opóźnieniem) na stronę: www.kopernik.org.pl

Tam publikowane są materiały, które mogą pomóc nauczycielom w prowadzeniu zajęć on-line.

PAP – Nauka w Polsce

lt/ agt/

Źródło: Nauka w Polsce

Fot. Canva (projekt graf. Anna Siemińska)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,384