Konkurs “Rynna Poetycka”

Konkurs “Rynna Poetycka”

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu konkursy literackie, między innymi Młody Twórca i Rynna Poetycka organizowane są od 1999 roku do dnia dzisiejszego. Ich efektem jest opublikowanie we wrześniu bieżącego roku antologii poezji młodzieżowej pt. W przestrzeni świata.

Patronem konkursu poetyckiego, który od roku 2013 nosi nazwę – Rynna Poetycka, został Leszek Długosz, poeta i legendarny bard “Piwnicy Pod Baranami”. Był on inicjatorem krakowskiej Rynny Poetyckiej. Dzięki toruńskiemu poecie Januszowi Andrzejczakowi udało się pozyskać akceptację pieśniarza dla pomysłu reedycji tego konkursu w ZSPS I VIII LO w Toruniu.

Jury konkursu stanowią nauczyciele ZSPS i VIII LO – Anna Danilewska, Beata Dziopa, Aleksandra Górka-Kriesel, Radosława Graczyk oraz zaproszeni goście. Przewodniczą: dr Mirosława Radowska – Lisak oraz dr hab. Radosław Sioma – pracownicy naukowi Instytutu Literatury Polskiej UMK w Toruniu oraz dr Mirosław Gołuński – pracownik naukowy UKW w Bydgoszczy.

Przed nami szósta edycja Rynny Poetyckiej, zapraszamy do zapoznania się z jej regulaminem i wzięcia udziału w tej poetyckiej rywalizacji, która zaczyna się wpisywać na stałe w toruński kalendarz wydarzeń kulturalnych. Logo konkursu narysowała Wiktoria Paziewska  – uczennica ZSPS i VIII LO w Toruniu.

Oprac. Radosława Graczyk

Materiały do pobrania:

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie